Podle Boulliera byli Räikkönen a Grosjean nejlepší možnou volbou

U Renaultu jsou přesvědčeni, že klíčem k úspěchu jsou dva jezdci, kteří se do formule 1 dostali zásluhou svých výkonů a ne díky vazbám na bohaté sponzory.
Podle Boulliera byli Räikkönen a Grosjean nejlepší možnou volbou

Minulý týden oznámil tým Renault, že jezdcem, který se posadí od příští sezony do druhého vozu černozlaté stáje, bude Romain Grosjean. Původně se předpokládalo, že největší šance na zisk závodního kokpitu má Rus Vitalij Petrov, jenž pro Renault závodil v posledních dvou ročnících a měl s ním platnou smlouvu do konce toho příštího. Vedení týmu jej ale propustilo a místo něj angažovalo Grosjeana. Petrovovi nepomohli ani bohatí ruští sponzoři, kteří za ním stáli. Nyní se šéf Renaultu Eric Boullier nechal slyšet, že cílem stáje z Enstone bylo upřednostnit sportovní výkony před penězi.  

"Společně s Genii, Gerardem (Lopezem) a Ericem (Luxem), jsme stanovili, že jezdecká strategie bude bez finanční podpory. Pokud totiž máte mít ambice na to být nejlepším týmem ve formuli 1, potřebujete, aby bylo všechno co možná nejlepší, a to zahrnuje i jezdce," vysvětlil postup týmu.

"Nemůžete počítat s finanční podporou od jezdce. Ne, pokud chcete mít skutečné ambice. Rozhodnutí, které jsme přijali (angažovat Grosjeana), bylo čistě sportovní a rozhodně nebylo založeno na finanční podpoře, kterou jsme mohli získat přímo či nepřímo," řekl Eric Boullier.

Renault to s návratem na výslunní myslí vážně. Naposledy se stáj radovala z titulu mistrů světa v roce 2006. Od té doby zaznamenala pouze dvě vítězství. Po propuknutí aféry z Velké ceny Singapuru 2008 změnil tým majitele a nyní chce na své předchozí úspěchy opět navázat.

Další článek: Colin Kolles končí v roli šéfa týmu HRT

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10