Podle Binotta je lepší mít rychlé a nespolehlivé auto než obráceně

Ferrari má letos konečně rychlé auto. Potýká se však s nespolehlivostí.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Podle Binotta je lepší mít rychlé a nespolehlivé auto než obráceně  | Foto: Getty Images / Clive Rose

Leclerc i Verstappen mají na kontě dva nedokončené závody. Zatímco Red Bull své problémy zřejmě už vyřešil, Ferrari je stále jen analyzuje. 

„Nejsem překvapen a jsem určitě znepokojen a jistým způsobem zklamán,“ řekl Mattia Binotto. „Myslím si, že je to něco, co se musíme pokusit napravit, a to jsme zatím neudělali. Ale nemohu to vyčítat týmu, protože vím, jaké úsilí vynaložil na řešení výkonu.“

 

Raději budu mít dobrý výkon a pokusím se opravit spolehlivost než naopak.

 

„Jak jsem řekl, je to cesta, na které jsme, a je tu ještě další krok, který je právě teď potřeba udělat. Myslím, že jako tým opět zůstaneme jednotní a budeme tvrdě pracovat. Zatím jsme odvedli slušnou práci, ale víme, že ještě není hotová. Zvládneme to.“

„Raději budu mít dobrý výkon a pokusím se opravit spolehlivost než naopak.“

Binotto připustil, že největší starostí týmu je, že zatím nemá definitivní řešení příčin přetrvávajících problémů se spolehlivostí pohonné jednotky.

„Je to znepokojující. Je to ještě větší starost, protože nemám odpověď, a rád bych ji měl hned a věděl, v čem byl problém. Už jen to, že budeme muset namontovat další nový motor... ano, je to tak a je to velmi brzy v sezóně. Některé problémy, které můžete mít, nemusí být možné opravit v krátké době.“

Binotto zatím neví, jakou strategii bude muset Ferrari přijmout. Zda půjde o nápravu nějakého problému, budou muset odjet s motorem kratší vzdálenost apod.

„Pochopíme to v příštích dnech, a doufejme, že budeme mít jasnější odpověď v době, kdy budeme v Kanadě.“

Ztráta na Red Bull roste

Bodová ztráta Ferrari na Red Bull v obou šampionátech roste. Leclerc se dokonce propadl na třetí místo za oba jezdce Red Bullu.

„Upřímně řečeno, není to něco, na co bychom se dívali,“ řekl Binotto. „Soustředíme se na naše výsledky a soustředíme se na to, abychom ze závodních víkendů vytěžili co nejvíce a snažili se stále zlepšovat. Jediné, co mě dnes zajímá, je, co nám chybí. “

Náskok / ztráta Ferrari na Red Bull

Leclerc

Grand Prix Náskok (+) / ztráta (-)
Bahrajn 8
Saúdská Arábie 12
Austrálie 34
Emilia Romagna 27
Miami 19
Španělsko -6
Monako -9
Ázerbájdžán -34

Ferrari

Grand Prix Náskok (+) / ztráta (-)
Bahrajn 17
Saúdská Arábie 40
Austrálie 39
Emilia Romagna 11
Miami 6
Španělsko -26
Monako -36
Ázerbájdžán -80
Další článek: Poskakování vozu Mercedesu? Villeneuve má jednoduchou radu

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00