Podle Alpine neměl protest Haasu vůbec platit

Alpine bude protestovat proti 30sekundové penalizaci, kterou dostal Fernando Alonso po Velké ceně USA.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Podle Alpine neměl protest Haasu vůbec platit | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Kevin Magnussen musel letos v závodě třikrát nedobrovolně do boxů poté, co mu FIA z důvodu poškození vozu ukázala černou vlajku s oranžovým kolem. V USA měli podle Haasu zajet k mechanikům Pérez a Alonso, což se nestalo. Haas proto podal protest. V případě Péreze byl zamítnut, v případě Alonsa uznám. Španěl si při zmíněné nehodě poškodil zrcátko, které pak „vlálo“ a nakonec odpadlo.

Alonso po heroickém výkonu, kdy se po nehodě s budoucím týmovým kolegou dostal zpět na body, spadl na 15. místo.

„BWT Alpine F1 Team je zklamán, že obdržel pozávodní časovou penalizaci pro vůz č. 14 po dnešní Velké ceně Spojených států, což bohužel znamená, že Fernando se posouvá mimo bodované pozice,“ uvedl Alpine.

Podle Alpine „tým jednal férově a usoudil, že vůz zůstal konstrukčně bezpečný“.

„FIA má právo označit vůz během závodu černou vlajkou s oranžovým kruhem, pokud jej považuje za nebezpečný. V tomto případě vůz posoudila a rozhodla prostřednictvím vlajky nezasahovat. Technický delegát FIA navíc po závodě považoval vůz za legální.“

„Tým se také domnívá, že vzhledem k tomu, že protest byl podán 24 minut po stanoveném termínu, neměl být akceptován, a proto by měl být trest považován za neplatný. V důsledku tohoto bodu tým protestoval proti přípustnosti původního protestu týmu Haas F1.“

Další článek: Alonsův alpine přežil nehodu se Strollem a Španěl dojel sedmý. Pak přišla penalizace

Témata článku: , , ,

Aktuality

15:15 | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 
10:14 | Daniil Kvjat bude ve WEC jezdit za tým Prema. 
31. ledna | Haas chystá na 11. února filmovací den. Na něm uvidíme skutečný vůz (tedy pokud uveřejní nějaké záběry a fotografie). 
31. ledna | Nový vůz Ferrari uvidíme 14. února. Nyní už známe také čas – 11:25.