Podle Alonsa je čas se soustředit na boj o druhé místo

Fernando Alonso se domnívá, že Mercedes má nedosažitelný náskok a je proto vhodné se pomalu ale jistě soustředit na boj o druhé místo (v Poháru konstruktéru).
Podle Alonsa je čas se soustředit na boj o druhé místo

„Musíme bojovat. Mercedes je mimo dosah, ale máme potenciál dohnat ostatní týmy, takže druhé místo je náš cíl”, řekl po závodě Alonso.

Ferrari a Alonso na sebe upozornili už před závodem. V kuloárech velké ceny se vyrojilo několik spekulací. Podle jedné Alonso usiluje o odchod z Ferrari a měl by zamířit příští rok k Mercedesu (předtím byl spojován s McLarenem).

Druhá spekulace zase vidí v Maranellu Adriana Neweyho. Všechny zúčastněné strany pochopitelně podobné dohody odmítají. Spekulace ohledně Neweyho příchodu do Maranella měla podpořit informace, podle níž se v minulosti nechtěl stěhovat do Itálie kvůli manželce a dětem. Nyní ale prý žije s jinou partnerkou.

Ferrari se musí zlepšit, volá Alonso, Räikkönena zaskočila strategie

Ferrari se musí zlepšit, volá Alonso, Räikkönena zaskočila strategie

Po závodě se pak řešila rozdílná strategie obou pilotů Ferrari. Není jasné, zda Ferrari naordinovalo Räikkönenovi dvě zastávky v boxech, zatímco Alonso jel na tři zastávky proto, aby Španěla dostala před finského závodníka nebo se jednalo o sázku na jistotu či interpretaci dat, kdy měl Alonso po pátku a sobotě větší degradaci pneumatik. Kimi Räikkönen nicméně po dojetí do cíle strategii nechápal a v rádiu se dožadoval vysvětlení.

Alonso je momentálně v šampionátu na třetím místě se 49 body, Räikkönen okupuje se 17 body až 12. příčku.

Diskuze (60) Další článek: V úterý začínají druhé sezónní testy. Kdo v nich nastoupí?