Podle Alonsa bude klíčové správně reagovat na změny počasí

Grosjeanovi nevyšla strategie ve druhé části kvalifikace.

Piloti Renaultu si v dnešní prazvláštní kvalifikaci vyjeli místa ve středu pole. Pro zítřek jsou tak jejich šance i díky pravděpodobným dešťovým přeháňkám otevřené.

"Byla to snad ta nejdelší kvalifikace, jaké jsem se kdy účastnil! Počasí to hodně ozvláštnilo. Vůz dnes neměl na lepší umístění. Pokud budou zítřejší podmínky proměnlivé, bude nutné na každou změnu správně zareagovat. Díky tomu bychom se mohli posunout vpřed. Rozhodně pro to uděláme vše," řekl Alonso, který vystartuje z desáté příčky.

Romain Grosjean v Brazílii v kvalifikaci za svým kolegou nezaostal tolik, jako v předešlých závodech. Od Alonsa ho dělí tři příčky.

"V první části kvalifikace bylo na trati opravdu hodně vody. S vozem jsem byl ale spokojený. Podmínky měli všichni jezdci stejné. Odvedl jsem dobrý výkon. Ve druhé části kvalifikace bohužel začala trať osychat a my neměli čas na nasazení přechodové sady pneumatik, takže jsem jel pořád s mokrou směsí. Musím poděkovat mechanikům, kteří na opravách vozu po ranní havárii odvedli velký kus práce," řekl Romain Grosjean.

Další článek: Sutil si přál déšť a závěr kvalifikace mu vyšel náramně