Podívejte se na Montoyův vůz pro Indy 500. Ve startovním čísle je kus historie McLarenu

Juan Pablo Montoya letos odstartuje do slavného závodu 500 mil Indianaopolis a to ve voze stáje Arrow McLaren SP.
Foto: Arrow McLaren SP
Podívejte se na Montoyův vůz pro Indy 500. Ve startovním čísle je kus historie McLarenu | Foto: Arrow McLaren SP

Za McLaren budou letos jezdit Felix Rosenqvist a Patricio O'Ward. Během klasického závodu v Indianapolis a především v závodě Indy 500 je doplní také Juan Pablo Montoya. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Foto: Arrow McLaren SP

Kolumbijský závodník vyhrál Indy 500 už dvakrát – v letech 2000 a 2015. Letos tak bude útočit na třetí vítězství. Závod se jede 30. května, takže se letos nekryje s Monakem, které je na programu o týden dříve.

Montoya v minulosti závodil za McLaren ve formuli 1. Na startu Indy 500 bude mít startovní číslo 86, se kterým souvisí zajímavý kus historie McLaren v Indy 500 i ve formuli 1.

Se stejným číslem získal v roce 1971 pole position v Indy 500 americký závodník Peter Revson (v závodě nakonec dojel druhý). 

Revson stejně jako Montoya závodil za McLaren v IndyCar ale také ve formuli 1 – v roce 1973 vyhrál v barvách britské stáje velké ceny Velké Británie a Kanady. Osud mu ale nakloněn nebyl. O rok později zemřel během tréninku na Velkou cenu Jižní Afriky v Kyalami.

Montoya letos v IndyCar doplní poměrně početnou skupinu bývalých jezdců formule 1. Kromě něj uvidíme ve vybraných závodech Romaina Grosjeana, Pietra Fittipaldiho, Marcuse Ericssona, Sébastiena Bourdaise, Maxe Chiltona, Alexandera Rossiho nebo Takumu Sata. 

Další článek: Měl si vzít rok volna, myslí si Marko o situaci Vettela