Pódium není tak blízko, jak by se mohlo zdát, míní Ross Brawn

Navzdory Schumacherově třetí startovní pozici si není šéf Mercedesu úplně jist tím, jestli si sedminásobný šampión udrží svoji rychlost také v samotném závodě.
Pódium není tak blízko, jak by se mohlo zdát, míní Ross Brawn

Ten by se podle všeho měl odjet na suché trati a za vyšších teplot, než jak tomu bylo včera. Jenže kvůli nedostatku jízd na suchu je těžké předvídat, jaká je skutečná výkonnost Stříbrných šípů. Proto si Brawn myslí, že Schumacherova slibná výchozí pozice nemusí nutně znamenat také dobrý výsledek v závodě. Vše bude záležet na tom, jak se budou věci zpočátku vyvíjet.                 

"Auto nebylo na suchu tak špatné, nikdo z nás toho ale (v takových podmínkách) moc nenajezdil. V sobotu ráno jsme na suchu provedli nějaké jízdy na dlouhou vzdálenost a poté jsme provedli několik změn, ale neměli jsme příležitost je vyzkoušet v kvalifikaci, takže uvidíme. Znovu to bude závod, ve kterém se budete muset starat o pneumatiky. Očekáváme, že bude daleko tepleji, a to může přinést odlišný pohled na věc," říká šéf Mercedesu.

Během úvodní fáze včerejší kvalifikace, která se odjela ještě na suché trati, se Schumacher velmi trápil. Postoupil z ní až na poslední chvíli. Podle Brawna bylo hlavním problémem opět nedostatečné zahřátí pneumatik Pirelli. Ujišťuje ale, že jeho tým udělá vše pro to, aby se dnes něco podobného již neopakovalo: "Bude to další zkouška toho, jak jsme se zlepšili. Co se týče tlaků pneumatik a dalších přípustných změn, tak uděláme vše, co bude v našich silách, abychom se o ty vyšší teploty, které budou v závodě panovat, postarali."

Další článek: FIA prošetřuje Red Bull

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10