Pódium je pro Toyotu vzpruha před domácí velkou cenou

Glockovi vše hrálo do karet, Trulli měl potíže s trakcí.

Poprvé od Velké ceny Bahrajnu se na pódiu objevil pilot Toyoty. Postaral se o to Timo Glock, který skončil na druhém místě. Německý jezdec získal třetí umístění na stupních vítězů v kariéře. Důležitou roli v tom sehrály penalizace Rosberga a Vettela. Jarno Trulli dojel dvanáctý.

Glock si pochvaloval celý průběh závodního víkendu. "Po solidní kvalifikaci jsme byli rychlí i v závodě, takže jsem velmi šťastný za tým i za sebe," radoval se Němec. "Bylo důležité dostat se v prvním kole před Fernanda (Alonsa). Byl jsem zklamán, že se mi to nepodařilo na startu."

Němec se však dočkal o pár zatáček později, když využil Španělova souboje s Webberem. "To se vyplatilo, protože naše strategie fungovala dobře. Byl to klíčový bod závodu. Je to pro Toyotu před Velkou cenou Japonska skvělý výsledek, důležitý pro všechny v týmu, mechaniky, inženýry i lidi v továrnách v Kolíně nad Rýnem a v Japonsku," připomněl jezdec, který si pochvaloval nová vylepšení a věří, že tým bude konkurenceschopný i v Japonsku.

Naopak Trulli moc důvodů k radosti neměl. "Safety car vyjel pro mě ve špatnou dobu. Zrovna jsem zajížděl do boxů na svou první zastávku," litoval Ital. "Po celý víkend jsem nebyl konkurenceshopný. Měl jsem potíže s trakcí. Musíme se na to podívat."

Ital pogratuloval svému týmovému kolegovi k druhému místu, které si podle jeho slov celý tým zaslouží. "Timo odjel skvělý závod a mám z toho radost. Je to také dobrá zpráva pro pohár konstruktérů," připomněl Trulli. Tam Toyota drží páté místo o šestnáct bodů před Williamsem, který dnes vyšel bodově naprázdno.

Šéf týmu Tadaši Jamašina chválil Glockovo druhé místo. "Timo měl velmi dobré zastávky a skvěle řídil. Jarno udělal maximum, ale po kvalifikaci to měl bohužel těžké. Je uspokojivé být krátce před domácí velkou cenou znovu na pódiu," přiznává Japonec, který se na domácí závod pochopitelně těší. "Suzuka by měla našemu autu vyhovovat ještě víc. Můžeme čekat, že budeme opět konkurenceschopní."

Další článek: Toto podium věnuji Flaviovi, řekl třetí Alonso

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...