Pódium je jako vítězství, radoval se v cíli třetí Vettel

Němec při svém debutu skončil coby nejlepší ze zbytku světa. Räikkönen cíl neviděl.
Pódium je jako vítězství, radoval se v cíli třetí Vettel

Sebastian Vettel se nechal slyšet, že třetí místo ve Velké ceně Austrálie je pro Ferrari pro jeho loňských problémech jako vítězství.

Čtyřnásobný šampion se při svém debutu pro Scuderii dostal na stupně vítězů, když byl nejlepším ze zbytku světa za dominantními mercedesy.

„Je to skvělý pocit být s Ferrari. Je to veliká čest a já jsem vážně šťastný,“ řekl Vettel. „Máme za sebou skvělou zimu a já jsem klukům řekl, 'děkuji mnohokrát'. Jsem velice hrdý, čeká nás dost práce, abychom porazili ty dva (Lewise Hamiltona a Nika Rosberga) a Mercedes.“

„Samozřejmě to není jako vítězství, nám to ale po té hrozné loňské sezóně jako vítězství připadá. Vědět, že auto funguje, lidé odvedli skvělou práci na straně šasi i motoru.“

Klepněte pro větší obrázek

Kimi Räikkönen v Austrálii cíl neviděl. Obě jeho zastávky v boxech byly totiž zpackané, v druhém případě dokonce Fin odjel od mechaniků s nedotaženým kolem a musel odstoupit.

Šampion z roku 2007 měl navíc již od první zatáčky závodu poškozené přední křídlo, když se mále srazil s kolegou Vettelem, tečku mu ale nakonec z druhé strany dal Felipe Nasr.

„Na startu mě někdo trefil zezadu a mně se kvůli tomu aktivoval systém ochrany proti zhasnutí motoru, v následující zatáčce jsem pak dostal ránu zboku,“ lamentoval Fin.

„Byl jsem docela překvapený, že auto zůstalo pohromadě, myslím, že nějaké poškození tam bylo. Pak jsem samozřejmě musel předjet pár lidí a to změnilo náš plán pro závod. Při obou zastávkách jsme pak ale měli problém a bohužel jsme museli zastavit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Velký provoz mě stál stupně vítězů, říká Massa