Podcast F1sport #3: Tomáš Enge a příběhy z Le Mans

Třetí díl Podcastu F1sport je tu a tentokrát – jak věříme – si užijete povídání se speciálním a vždy váženým hostem. Do virtuální studia dorazila česká závodní legenda Tomáš Enge.

Témat na probírání jsme měli celou řadu. Tomáš Enge má v Česku několik prvenství – je jediným českým pilotem F1, ale také jediným Čechem, který se kdy zúčastnil Indy 500. A jelikož se tento ikonický podnik jel relativně nedávno (o poslední květnové neděli), tak jsme zavzpomínali na Tomášovy rychlostí rekordy, které se v Indianapolis blížily ke 400 kilometrům v hodině.

Velkou Tomášovou vášní posledních let je také rally, takže padlo i pár otázek na jeho nedávnou nehodu s Toyotou Yaris Rally2 v závěru českokrumlovské soutěže. Engeho posádka, do které patří v roli navigátorky i jeho sestra Lucie, naštěstí vyvázla bez újmy na zdraví.

Ale tím hlavní tématem podcastu je pochopitelně Le Mans. Nejslavnější 24hodinovka světa se jede jako vrchol sezony FIA WEC už příští týden a Tomáš Enge by o „závodu závodů“ mohl vyprávět dlouhé hodiny. Jak by také ne, sám se 24 hodin Le Mans zúčastnil devětkrát, dokázal ho vyhrát za volantem Ferrari a také jednou obsadit čtvrté místo absolutně coby člen posádky továrního prototypu LMP 1 Aston Martin.

Pohodlně se usaďte a vychutnejte povídání, které vás příjemně naladí na sledování letošního vytrvalostního maratonu na trati La Sarthe. Mimochodem, program přímých přenosů na Eurosportu startuje již ve středu a ani z letošního Le Mans vám neunikne ani minuta.

Rádi bychom vás rovněž upozornili na to, že náš podcast naleznete také na hudební platformě Spotify (více zde).

Doporučujeme

Články odjinud