Pod tlakem jsem chyboval v kvalifikacích, přiznává Button

V druhé polovině sezóny mistr světa neustále počítal body.
Jenson Button čelil po dominantním úvodu sezóny kritice, že je na trati nevýrazný. Titul mistra světa sice získal jednoznačným způsobem, ale odpůrci mu vyčítali příliš pasivní přístup v druhé polovině roku. Button přiznal, že v té době částečně podlehl tlaku.

"Můj největší problém byl ten, že jsem nedokázal nemyslet na body," uvedl pro Autosport. "Od Valencie dál jsem je nemohl dostat z hlavy. Pořád jsem myslel na body."

"Sebastian ztrácí tolik, Webber tolik, Rubens tolik... Kladl jsem si otázku, jak můžu vyhrát šampionát, když budu dojíždět za nimi? Nešlo to. Takže jsem musel bojovat o každé vítězství, o které jsem mohl."

"A v takové situaci to občas přeženete. Jak jsem řekl, závody jsem si užíval a nemyslím, že bych v nich chyboval, ale těžké to bylo v kvalifikacích."

V Brawnu GP se v druhé polovině sezóny ujal vůdčí role Rubens Barrichello. Začal Buttona porážet a blížil se mu i v šampionátu. Kritická situace nastávala v sobotu odpoledne.

"Kvalifikoval se dobře," uvedl Button o týmovém kolegovi. "Byl pod mnohem menším tlakem, protože byl v boji o titul pronásledovatelem. Já byl pod daleko větším tlakem. Pro začátek jsem byl v kvalifikacích trochu opatrný, protože jsem měl obavy, že když probrzdím jednou, bude konec, skončím vzadu."

"Takže jsem byl pořád tak trochu váhavý. Pak jsem si pomyslel, že musím bojovat a dopadlo to opačně, v kvalifikacích jsem byl moc agresivní. V druhé části sezóny to bylo v kvalifikacích určitě těžké."

"Nepříjemné bylo, že jsem jeden víkend nedostal z vozu vše, další víkend jsem byl s vozem spokojený, ale nastaly s ním problémy, takže to vše končilo špatnými kvalifikacemi. Jedna za druhou byly špatné. Bylo to skutečně frustrující."

Button tak získal v druhé polovině sezóny od Grand Prix Maďarska jen 27 bodů z celkových 95. Rozhodující náskok si vybudoval v prvních závodech, ale tvrdí, že pokud by to bylo opačně, lidé by ho měli za hrdinu.

"V této sezóně jsem měl zřejmě více výkyvů než kdy jindy," přiznal. "Ale kdybyste to otočili a vyhrál bych šest závodů na konci roku, přičemž bych měl špatný začátek sezóny, všichni by říkali, že je to úžasné! Tak to prostě bylo. Ostatní nás dohnali a trochu nám to zkomplikovali."
Další článek: Di Resta preferuje Force Indii před Mercedesem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna