Pod Giovinazzim se sedačka nejvíce zahoupala ve Spa

Antonio Giovinazzi zůstává v letošním roce u Alfy Romeo. Tým ocenil jeho pokroky zejména ve druhé polovině sezóny, které podle Vasseura nebyly ve výsledcích tak patrné.
Pod Giovinazzim se sedačka nejvíce zahoupala ve Spa

Nejvážnější problém měl Giovinazzi v prvním závodě po letní přestávce. Ve Spa se pohyboval na bodech, ale v předposledním kole boural.

„Pro všechny v týmu to byl velký šok, protože to byla dobrá příležitost,“ řekl Vasseur Motorsport.com. Mladý Ital přitom do závodu odstartoval z konce pole kvůli nasazení nových komponent pohonné jednotky. 

„Vedli jsme s Antoniem tvrdou diskusi, protože tyto věci mohou rozhodnout o vaší kariéře. Přemýšleli jsme o budoucnosti. O týden později jsme si museli sednout a probrat to. Jeho reakce byla velmi dobrá.“

Přejmenováni na Alfu Romeo posvětil Peter Sauber, říká Vasseur

Přejmenováni na Alfu Romeo posvětil Peter Sauber, říká Vasseur

Hned po Spa přišla Velká cena Itálie – pro Giovinazziho z hlediska dění okolo asi nejtěžší závod sezóny.

„Velký tlak, spousta hostů, domácí závod Alfy Romeo, tisková konference, takže bude čelit mnoha otázkám o Spa. Dobře, nyní je čas reagovat.“ Podle Vasseura to Giovinazzi zvládl. V závodě dojel devátý. „Myslím, že odvedl velmi dobrou práci.“

„V Monze a Singapuru si vedl dobře – bylo dobré, že vedl závod. Byla to velmi dobrá reakce.“

„Podle mého názoru bylo velmi důležité, jak Antonio reagoval v Monze.“

„Problém pro Antonia byl v tom, že náš výkon šel dolů, když on byl na vrcholu. Můžete být před svým týmovým kolegou, ale není to tak vidět, když jste čtrnáctý, patnáctý. Pokud jste šestý nebo sedmý, všichni o vás mluví.“

„Jedna věc je ukázat se týmu a druhá je získat body, protože vy, paddock, každý se zaměřuje jen na výsledky.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Čtvrté místo jsme si zasloužili a letošní rok neobětujeme, říká Seidl

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?