Pod Binottem se třese židle, tvrdí známý italský novinář. Kdo by ho nahradil?

Ferrari před posledním závodem sezóny bojuje o druhá místa. Fanoušci italské stáje ale na začátku sezóny věřili v lepší výsledek.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Pod Binottem se třese židle, tvrdí známý italský novinář. Kdo by ho nahradil? | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Ferrari boje o druhé místo v šampionátu jezdců, kde má Leclerc nyní stejný počet bodů jako Pérez. V Poháru konstruktérů je soupeřem Mercedes, který po Brazílii ztrácí jen 19 bodů.

V první polovině sezóny udělalo Ferrari mnoho chyb ve strategii, mělo také problémy se spolehlivostí. Ve druhé polovině sezóny už pak nestačilo na Red Bull ani z hlediska rychlosti. 

Mattia Binotto je v čele Ferrari od ledna 2019, kdy převzal roli od Maurizia Arrivabeneho. Za čtyři sezony v čele „Gestione Sportiva“ získal sedm vítězství a 23 pole positions.

Známý italský novinář Leo Turrini, který má velmi dobré kontakty v Maranellu, napsal pro Resto del Carlino, že pozice Binotta je přinejmenším nejistá. V zákulisí se hodně „mluví“ o možné výměně. 

Turrini se domnívá, že existují dva kandidáti, kteří by mohli Binotta nahradit. Prvním je současný šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur, který už navíc zná Leclerca z dob jeho působení v týmu. 

Druhým jménem je Antonello Coletta, který stojí za úspěchy Ferrari v GT. Jeho přestup ale dává menší smysl, protože jeho část Ferrari se nyní chystá na velký návrat do Le Mans.

Další článek: Pracujeme jako tým, závodíme jako tým, říká Horner

Témata článku: ,

Aktuality

20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 
1. února | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února