Počasí pomohlo Bottasovi ke skvělému třetímu místu

Valtteri Bottas se v F1 poprvé dostal do třetí části kvalifikace a hned vybojoval třetí místo na startovním roštu Velké ceny Kanady. Pastor Maldonado se kvalifikoval o deset příček za něj. AKTUALIZOVÁNO.
Počasí pomohlo Bottasovi ke skvělému třetímu místu

Valtteri Bottas se v deštivé kvalifikaci na Velkou cenu Kanady v Montrealu poprvé ve formuli 1 prosadil do závěrečné části a vybojoval pro Williams úžasnou třetí pozici. Pastor Maldonado byl na okruhu Gillese Villeneuva třináctý.

Bottas považuje svůj výsledek za vzpruhu, kterou Williams potřebuje. Tým z Grove ještě letos nezískal ani bod a do třetí fáze kvalifikace se v této sezoně dostal vůbec poprvé. "Znamená to hodně. Jsme dál, než jsme si jen dokázali představit. Prvních šest závodů bylo pro nás dost těžkých, výsledek je pro tým příjemné povzbuzení. Dnes nám tu vše vyšlo," bilancoval Fin, který si uvědomuje, že za úspěchem stojí kromě zlepšení vozu také počasí. "Myslím, že na suchu auto momentálně na třetí pozici nepatří. Náš tým vždy doufal v déšť, protože v něm máte šanci, že pokud vám vše vyjde, můžete dojet lépe, než jaké jsou možnosti vozu. Trať byla po přeháňkách velmi kluzká, ale seděla nám, měli jsme ve správnou dobu správné pneumatiky."

S hodnocením svých šancí v závodě zůstává letošní nováček opatrný. "Na suchu bude obtížné udržet se, kde jsme, takže budu doufat v déšť. Pořád mám nula bodů a stále se je co učit," dodal.

Také Maldonado uvedl, že mu podmínky seděly. "Ve druhé části jsem byl nešťastný, protože jsem měl zrovna rozjeté své nejrychlejší kolo, když byla vyvěšena červená vlajka. Po restartu už byl kolem mě velký provoz," litoval Venezuelan. Také jeho povzbudilo umístění týmového kolegy. ""Doufám, že v závodě dokážeme získat body."

Technický ředitel Mike Coughlan uvedl, že tým udělal v poslední době pokrok, navíc dokázal využít podmínek, které v kvalifikaci panovaly. "Pokud bude sucho, bude těžké udržet třetí pozici, ale s oběma vozy budeme tvrdě bojovat o body," věří.

Další článek: Vettel je v klidu, měl by být na špici za každého počasí

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00