Počasí pomohlo Bottasovi ke skvělému třetímu místu

Valtteri Bottas se v F1 poprvé dostal do třetí části kvalifikace a hned vybojoval třetí místo na startovním roštu Velké ceny Kanady. Pastor Maldonado se kvalifikoval o deset příček za něj. AKTUALIZOVÁNO.
Počasí pomohlo Bottasovi ke skvělému třetímu místu

Valtteri Bottas se v deštivé kvalifikaci na Velkou cenu Kanady v Montrealu poprvé ve formuli 1 prosadil do závěrečné části a vybojoval pro Williams úžasnou třetí pozici. Pastor Maldonado byl na okruhu Gillese Villeneuva třináctý.

Bottas považuje svůj výsledek za vzpruhu, kterou Williams potřebuje. Tým z Grove ještě letos nezískal ani bod a do třetí fáze kvalifikace se v této sezoně dostal vůbec poprvé. "Znamená to hodně. Jsme dál, než jsme si jen dokázali představit. Prvních šest závodů bylo pro nás dost těžkých, výsledek je pro tým příjemné povzbuzení. Dnes nám tu vše vyšlo," bilancoval Fin, který si uvědomuje, že za úspěchem stojí kromě zlepšení vozu také počasí. "Myslím, že na suchu auto momentálně na třetí pozici nepatří. Náš tým vždy doufal v déšť, protože v něm máte šanci, že pokud vám vše vyjde, můžete dojet lépe, než jaké jsou možnosti vozu. Trať byla po přeháňkách velmi kluzká, ale seděla nám, měli jsme ve správnou dobu správné pneumatiky."

S hodnocením svých šancí v závodě zůstává letošní nováček opatrný. "Na suchu bude obtížné udržet se, kde jsme, takže budu doufat v déšť. Pořád mám nula bodů a stále se je co učit," dodal.

Také Maldonado uvedl, že mu podmínky seděly. "Ve druhé části jsem byl nešťastný, protože jsem měl zrovna rozjeté své nejrychlejší kolo, když byla vyvěšena červená vlajka. Po restartu už byl kolem mě velký provoz," litoval Venezuelan. Také jeho povzbudilo umístění týmového kolegy. ""Doufám, že v závodě dokážeme získat body."

Technický ředitel Mike Coughlan uvedl, že tým udělal v poslední době pokrok, navíc dokázal využít podmínek, které v kvalifikaci panovaly. "Pokud bude sucho, bude těžké udržet třetí pozici, ale s oběma vozy budeme tvrdě bojovat o body," věří.

Další článek: Vettel je v klidu, měl by být na špici za každého počasí

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00