Počasí je v Sepangu hlavním tématem diskuzí

"Jakákoli dlouhodobější předpověď je prakticky nemožná."

Hlavním bodem diskuzí v padoku Velké ceny Malajsie je počasí. A to tím spíše, že je jakákoli dlouhodobější předpověď prakticky nemožná. Na dvou místech, od sebe vzdálených jen pár kilometrů, mohou panovat zcela odlišné podmínky.

Na straně druhé, monzunové deště tu přicházejí s přesností švýcarských hodinek, a to mezi čtvrtou a pátou odpolední. To jsou časy kvalifikace a první hodiny závodu.

S ohledem na pravidla parc fermé, během kterých se nesmí měnit nastavení vozu, to bude výzva pro inženýry všech týmů. Ve vztahu k tolik diskutované světlé výšce aut je důležitý kompromis. Protože bude-li světlá výška příliš velká, auto ztratí přítlak. Bude-li malá, na vodě bude bezmocně klouzat.

Když už jsme u tématu změny světlé výšky vozů Red Bull, zdá se, že jde o bouři ve sklenici vody. Včera FIA kontrolovala všechny vozy a konstatovala, že nic nelegálního na nich není. Pokud by mohly vozy Red Bullu měnit světlou výšku například během závodu, potřebovali by k tomu zařízení, které by bylo snadné odhalit. A to se nestalo.

Diskuze (3) Další článek: V posledním tréninku byl v Malajsii nejrychlejší Mark Webber
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole