Počasí by Vettelovi mělo hrát do karet, déšť se neočekává

Ačkoliv by si teď asi většina fanoušků formule 1 přála mokrou Velkou cenu Singapuru, která by zdramatizovala Vettelovu honbu za dalším vítězstvím, počasí nás zřejmě zklame. Pršet by během závodu nemělo.
Počasí by Vettelovi mělo hrát do karet, déšť se neočekává

Sebastian Vettel v kvalifikaci na Grand Prix Singapuru 2013 vybojoval pole position, která mu zajistí nejlepší startovní pozici do jediné noční velké ceny v kalendáři formule 1. Na úzké městské trati není úplně jednoduché předjíždět, a tak mají jeho soupeři velmi ztížené podmínky k porážce pravděpodobného letošního mistra světa.

Velkou šancí by tak pro Vettelovy soupeře mohly být výjezdy safety caru a nepříznivé počasí panující na okruhu. Během volných tréninků i kvalifikace však asijský okruh ovládly suché podmínky na dráze, déšť se Singapuru hezky obloukem vyhýbal. Ani v závodě se navíc nikdo z nás nemůže spoléhat na případnou „pomoc“ deště.

Slunce dnes v Singapuru zajde v 19:01 místního času, do zahřívacího kola pak jezdci vyjedou ve 20:00 místního času. V té době by v Singapuru mělo být už jen 27°C. Pravděpodobnost deště během závodu meteorologové udávají okolo 20%. 

Další článek: Hamilton světu představil své šestitýdenní miminko

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.