Pobočka v Británii? Piero Ferrari mluví o největší chybě Ferrari

Flavio Briatore nedávno přišel s nápadem a současně podle něj také největším problémem Scuderie.
Pobočka v Británii? Piero Ferrari mluví o největší chybě Ferrari

Ferrari je jeden ze tří týmů formule 1, který sídlí na kontinentu. Domovem všech ostatních týmů je Velká Británie.

Továrny se navíc povětšinou nachází i relativně blízko od sebe. Je to tak jakési formulové Silicon Valley. Pokud chcete hledat lidi pro tým formule 1, neexistuje lepší místo.

Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Maranello je v tomto ohledu úplně jiné. Nejblíže je pár desítek kilometrů Faenza a Toro Rosso, ale to je tak asi vše. Případným zaměstnancům se ne vždy chce stěhovat na italský venkov.

Flavio Briatore nedávno navrhl, že by Ferrari mělo otevřít pobočku ve Velké Británii. Exšéf Renaultu si myslí, že právě zde leží hlavní důvod toho, že rudé vozy z Maranella už téměř deset let nevyhrály titul.

Syn zakladatele Ferrari s tím ale nesouhlasí. Piero Ferrari je i po rozporcování Ferrari a vstupu na burzu s 10 % druhým největším akcionářem maranellské automobilky.

„Nikdy není snadné provozovat závodní tým s více než 1000 zaměstnanci,“ uvedl Ferrari, kterého cituje novinář Leo Turrini. „Měli jsme organizační problémy, ale nyní už jdeme správným směrem.“

Klepněte pro větší obrázek
John Barnard

Piero Ferrari má z představy pobočky v zahraničí trochu nepříjemné pocity. Za svou největší chybu označil okamžik, kdy svého otce přesvědčoval, že Ferrari potřebuje designera ze zahraničí. A on přišel… v letech 1987 až 1990 a 1993 až 1995 pracoval pro Scuderii John Barnard. Tedy on vlastně nepřišel. Barnard pracoval ze své kanceláře v Británii. Vývoj tak probíhal přes faxy a telefony.

„Bernard nikdy nebyl zapojen do naši kultury. Byla to velká chyba,“ uvedl Piero Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Pascal Rondeau

Další článek: Video: Jak v Praze vznikala unikátní vzpomínka na Jamese Hunta

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00