Po ztrátě slibných umístění vládne u Haasu zklamání

Slibně rozjetá Velká cena Austrálie vozů formule 1 týmu Haas skončila zklamáním, když oba piloti museli odstoupit kvůli špatně dotaženému kolu po zastávce v boxech.

Haas na městském okruhu v Melbourne potvrdil slibnou formu z předsezónních testů a na roštu jeho jezdcům Kevinu Magnussenovi a Romainu Grosjeanovi patřila pátá a šestá pozice.

Magnussen na startu předjel Maxe Verstappena a v prvním stintu držel čtvrtou pozici. Před Verstappena se po chybě pilota Red Bullu dostal také Grosjean. 

Po zastávce v boxech však Magnussen hned ve čtvrté zatáčce odstavil svůj vůz. O několik kol později přitom hned po výjezdu z boxů ve druhé zatáčce zastavil také Grosjean.

„Pro celý tým je velmi těžké to spolknout, když ani jeden vůz nedojede na tak dobré pozici,“ řekl Magnussen. „Před tímto závodem byla tak velká očekávání a poté, co jsme byli na tak dobrých pozicích, je to srdcervoucí, když skončíme tímto způsobem. Přeneseme se přes to a budeme znovu bojovat.“

Grosjean je sice zklamaný, že tým mohl v Austrálii získat 22 bodů, věří však, že podobně silný může být kdekoliv jinde.

„Po celý víkend jsme měli dobrou rychlost s malým i velkým množstvím paliva,“ řekl Francouz. „Dnes jsem měl skvělou rychlost, kdybych byl na startu závodu před Kevinem, mohl jsem trochu déle zůstat s jezdci na čele.

V tuto chvíli jsou všichni zklamaní a my musíme vše analyzovat a zjistit, zda je to problém s pistolemi nebo je to na straně mechaniků, v zimních testech jsme neměli žádné problémy, takže je to trochu zvláštní.

Dnes jsme ztratili spoustu bodů, pokud se nám ale bude dařit zopakovat naši výkonnost, velmi rychle na tento neúspěch zapomeneme.“

Zklamaný byl také šéf týmu Günther Steiner. „Byl to smolný konec velmi slibného víkendu,“ řekl. „Došlo ke dvěma selháním při zastávce v boxech, byla nesprávně upevněna kola, takže jsme museli s vozy zastavit.

I když to nechcete říkat, tak tohle je závodění. Stává se to, i když by nemělo. Je až neuvěřitelné, že se nám to stalo v jednom závodě a na dvou autech, když jsme jeli na čtvrtém a pátém místě. Je to velmi smolné. Pozitivum, co si z toho můžeme odnést, je, že tento vůz je konkurenceschopný.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Nevěřil jsem tomu, říká o ztrátě vedení Hamilton

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00