Po zpackaném víkendu v Monaku si Maldonado stále velmi věří

Pastor Maldonado se stal dokonalou ilustrací rčení o hrdinech a nulách, ale zůstává přesvědčený, že on a jeho tým mají na boj o další skvělé výsledky.
Po zpackaném víkendu v Monaku si Maldonado stále velmi věří

Ve formuli 1 se říká, že je velmi snadné se z hrdiny stát nulou, a přesně do takového světla se postavil Maldonado. V předchozí Grand Prix Španělska vybojoval vítězství v přímém souboji s Fernandem Alonsem, zatímco jeho monacké snažení končilo haváriemi.

Venezuelan podivně kolidoval ve třetím tréninku se Sergiem Pérezem před tunelem, aby pak neméně zvláštním způsobem stejnou jízdu ukončil nehodu a utrženým kolem u Casina. Za náraz do Péreze byl potrestán a kvůli další penalizaci za předčasnou výměnu převodovky se ocitl na konci startovního roštu. V neděli ukončil své účinkování v Monaku další nehodou, když hned po startu naboural do Pedra de la Rosy.

"Tímto víkendem jsem opravdu zklamaný," řekl pro Autosport. "Od třetího tréninku to bylo těžké, ale takové jsou závody, někdy to jde dobře, někdy ne. Myslím, že bychom měli otočit list a hledět na další závod."

"Hovořil jsem s inženýry o dalším závodě, abychom se snažili neopakovat stejné chyby jako tady, hlavně s vozem, vylepšili ho po technické stránce. Myslím, že tam budeme konkurenceschopnější, budeme vpředu, věříme našemu vozu a těším se, že budu v Kanadě znovu silný."

Chyby z Monaka Maldonadovu sebedůvěru nijak nenarušily. "Nejlepší teď je, že si hodně věřím," pokračoval. "V autě si velmi věřím a věřím také týmu, dosáhli jsme toho prací. Tvrdě pracuji, abych byl silný, a teď jsme velmi blízko."

"V současnosti nejsme nejlepší, nemáme nejlepší auto, ale moc neztrácíme. Jsme velmi blízko. Musíme dál vylepšovat určité části vozu, naši lidé se snaží. Máme vše, co potřebujeme, abychom se zlepšovali."

Další článek: Ferrari věří, že je Monako pro Massu bodem zvratu

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00