Po zpackaném víkendu v Monaku si Maldonado stále velmi věří

Pastor Maldonado se stal dokonalou ilustrací rčení o hrdinech a nulách, ale zůstává přesvědčený, že on a jeho tým mají na boj o další skvělé výsledky.
Po zpackaném víkendu v Monaku si Maldonado stále velmi věří

Ve formuli 1 se říká, že je velmi snadné se z hrdiny stát nulou, a přesně do takového světla se postavil Maldonado. V předchozí Grand Prix Španělska vybojoval vítězství v přímém souboji s Fernandem Alonsem, zatímco jeho monacké snažení končilo haváriemi.

Venezuelan podivně kolidoval ve třetím tréninku se Sergiem Pérezem před tunelem, aby pak neméně zvláštním způsobem stejnou jízdu ukončil nehodu a utrženým kolem u Casina. Za náraz do Péreze byl potrestán a kvůli další penalizaci za předčasnou výměnu převodovky se ocitl na konci startovního roštu. V neděli ukončil své účinkování v Monaku další nehodou, když hned po startu naboural do Pedra de la Rosy.

"Tímto víkendem jsem opravdu zklamaný," řekl pro Autosport. "Od třetího tréninku to bylo těžké, ale takové jsou závody, někdy to jde dobře, někdy ne. Myslím, že bychom měli otočit list a hledět na další závod."

"Hovořil jsem s inženýry o dalším závodě, abychom se snažili neopakovat stejné chyby jako tady, hlavně s vozem, vylepšili ho po technické stránce. Myslím, že tam budeme konkurenceschopnější, budeme vpředu, věříme našemu vozu a těším se, že budu v Kanadě znovu silný."

Chyby z Monaka Maldonadovu sebedůvěru nijak nenarušily. "Nejlepší teď je, že si hodně věřím," pokračoval. "V autě si velmi věřím a věřím také týmu, dosáhli jsme toho prací. Tvrdě pracuji, abych byl silný, a teď jsme velmi blízko."

"V současnosti nejsme nejlepší, nemáme nejlepší auto, ale moc neztrácíme. Jsme velmi blízko. Musíme dál vylepšovat určité části vozu, naši lidé se snaží. Máme vše, co potřebujeme, abychom se zlepšovali."

Další článek: Ferrari věří, že je Monako pro Massu bodem zvratu