Po závodě snad raději nebudu sundavat helmu, říká Hamilton

Britský pilot se připravuje na emotivní rozloučení se stájí, se kterou strávil více než polovinu života. A má velkou šanci odejít ve velkém stylu.
Po závodě snad raději nebudu sundavat helmu, říká Hamilton

Hamiltonovo rozhodnutí o tom, že opustí McLaren a přejde k Mercedesu, padlo po Velké ceně Singapuru, na dovolené v Thajsku:

"Bylo to čím dál napjatější. Otázky se týden co týden neustále množily - co budu dělat, kde budu jezdit? Byl jsem pod tlakem, a když jsem pod tlakem, nevím, jak to ze sebe v osobním životě dostat. Zároveň jsem se musel dál soustředit na svou práci. 

Pořád jsem musel podávat výkony. Navíc zemřela tetička, byly to tři týdny, které pro nás jako rodinu byly ty nejtěžší. Nikdy jsme podobnou situací neprošli. Bylo to vážně příšerné období. Šanci zastavit se a pořádně si vše promyslet jsem měl v Thajsku. Jel jsem tam, abych strávil klidný týden s Nicole, ale nevyšlo to. Byl jsem tam doslova jen den, který jsem zadumaně proseděl u bazénu. Přemýšlel jsem o životě. Najednou jsem měl jasno, věděl jsem, že chci změnu, že chci v životě zažít něco nového.

A tak jsem zavolal Martinovi (Whitmarshovi - pozn. redakce). Bylo to to nejtěžší rozhodnutí v mém životě, jelikož jsem s těmi lidmi strávil mnoho let, vyrostl jsem s nimi a nechtěl jsem je zklamat. Někdy se ale zklamání nevyhnete, chcete-li se posunout dál. Mám pocit, jako bych opouštěl domov a stěhoval se někam jinam. Získal jsem jisté schopnosti a ty jsou teď natolik rozvinuté, abych mohl být schopen čelit novým výzvám.

Ve formuli 1 se vše rychle mění. Ze začátku jsem tu byl čistě kvůli závodění. Postupně se ale vše začalo ztěžovat. Sláva, média, sponzoři, peníze - to všechno v tom hrálo svou roli. Všechny tyto věci se nashromáždí v jednom hrnci a netušíte, co z toho vzejde. Chvilku trvá, než na zvládnutí toho všeho dostatečně vyzrajete. Pořád procházím tímto procesem. 

Cítím ale, že se mi teď daří nejlépe po jezdecké stránce i v osobním životě. Nikdy jsem nelpěl na tom, aby má dívka byla celebrita. Stalo se ovšem to, že jsem se do té holky neskutečně zabouchl - a pak jsem měl to štěstí, že jsem se s ní mohl setkat. V ten okamžik jsem si řekl - tebe už odejít nepustím!

Co se mého rozhodnutí o přestupu týče, pořád věřím, že bylo správné. Sám jsem se rozhodl, tak si za tím musím stát. O těchto dvou týmech jsem studoval vše. Vím, že Mercedes nyní nevypadá dobře. Jsou ale věci, které dělá lépe než McLaren a naopak jsou oblasti, ve kterých jsme lepší my. Doufám, že se mi podaří silné stránky obou stájí nějakým způsobem spojit," řekl Lewis Hamilton v rozhovoru pro BBC.

Lewis Hamilton dnes završí svůj šestý rok ve formuli 1. Všech 110 závodních víkendů v královně motorsportu absolvoval v barvách týmu McLaren. Devětačtyřicetkrát stanul na stupních vítězů, z toho jedenadvacetkrát na tom nejvyšším. Šestadvacetkrát startoval z pole position a připsal si jedenáct nejrychlejších kol v závodě. V roce 2008 získal svůj dosud jediný titul mistra světa.

Diskuze (73) Další článek: Novější týmy: Byl to nebezpečný manévr, říká de la Rosa