Po zadních křídlech a ohřevu pneumatik ukázal Mercedes prstem na zastávky Red Bullu

Podle Helmuta Marka tvrdí Mercedes, že vybavení Red Bullu pro zastávky v boxech je nelegální.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Po zadních křídlech a ohřevu pneumatik ukázal Mercedes prstem na zastávky Red Bullu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mezi Red Bullem a Mercedesem to jiskří. Nejprve šlo o ohebná zadní křídla. Poté o pneumatiky. Lewis Hamilton už v Monaku upozornil na zahřívání pneumatik u Red Bullu, kdy tým sundal v kvalifikaci zahřívací deky z kol Maxe Verstappena, ale k vyjetí na trať došlo až o více než 30 sekund později. Od Francie musí podobný postup tým vysvětlit sportovním komisařům.

Hamilton v roli jezdícího technického delegáta: po ohebných křídlech ukázal na pneumatiky

Hamilton v roli jezdícího technického delegáta: po ohebných křídlech ukázal na pneumatiky

Kromě ukazování prstem si oba týmy vyměňují vzkazy přes média. V souvislosti s ohebnými křídly řekl Horner na adresu Wolffa, že by „měl držet jazyk za zuby,“ protože u Mercedesu se zase ohýbá přední křídlo. Wolff zase označil Hornera za mluvku.

„Nyní také označili za nelegální naše vybavení pro zastávky v boxech,“ řekl Helmut Marko německé televizi RTL.

Red Bull má dlouhodobě nejlepší zastávky v boxech. Z deseti nejrychlejší zastávek v letošní sezóně drží prvních pět právě rakouská stáj.

„Jsou to jen takové plané řeči. My se soustředíme na závodění a chceme na něj být optimálně připraveni. Těmito okrajovými záležitostmi se nezabýváme. Nejistota, kterou Mercedes projevil, psychologická válka, kterou vede, to mluví samo za sebe. Max už to říkal, my promlouváme na trati.“

Vzhledem k tomu, že Mercedes opět ukázal prstem na Red Bull, Marko řekl, že to ukazuje, jak nervózní jsou úřadující mistři světa v boji o titul v roce 2021.

„Ano, Mercedes je nervózní. Na jejich reakci je to znát, ale my se nesnížíme na jejich úroveň. Nadále se soustředíme na skutečné věci. Celá ta historka se zadním křídlem byla také jen bouří ve sklenici vody.“

Váš názor Další článek: Startuje nová sezona DTM, závody lze sledovat i v Česku!
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00