Po výpovědi u McLarenu chtěl Pérez ve formuli 1 skončit

Sergio Pérez prozradil, že když mu loni McLaren oznámil, že už s ním nebude pokračovat, neměl chuť si hledat další místo ve formuli 1.
Po výpovědi u McLarenu chtěl Pérez ve formuli 1 skončit

Mexičan si byl jistý, že bude pro wokingskou stáj soutěžit i letos, ta se ale na poslední chvíli rozhodla pro Kevina Magnussena.

„Když přišlo rozhodnutí McLarenu, byl jsem opravdu frustrovaný tím, co se stalo,“ uvedl Pérez pro Autosport. „Řekl jsem si, že tohle není pro mě. Neměl jsem vůli cokoliv dělat. Chtěl jsem najít, co mě bude ve formuli 1 motivovat, jinak bych si hledal jiné možnosti.“

Motivaci nakonec našel u jednoho z nejlepších týmů středu pole.

„Když přišla Force India, bylo to jednoznačné rozhodnutí a podařilo se nám uzavřít dohodu,“ připomněl.

Sázka ni indickou stáj mu vyšla, letos znovu dokáže závodit na předních pozicích, což přetavil ve stupně vítězů v Bahrajnu.

„Když se teď ohlédnu, jsem na sebe velmi hrdý, a teď je čas hledět vpřed. Víme, že se z vás ve formuli 1 může stát z hrdiny nula. Platí to i opačně.“

„Takže je čas hledět vpřed. U McLarenu jsem nabyl velmi dobré zkušenosti, udělali ze mě mnohem lepšího jezdce. Ale v Bahrajnu to byl můj letošní první víkend bez problémů a měl jsem velmi povzbudivou rychlost, takže se teď těším na budoucnost.“

„Myslím, že to bude ještě lepší. Byl to teprve můj třetí závod, ale s Force Indií jsem podepsal velmi pozdě, takže moje přizpůsobení a seznamování se se všemi bylo pomalé. Takže dostat se ve třetím závodě na pódium je úžasné.“

Další článek: Menší týmy se rozpočtového stropu vzdát nechtějí

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10