Po úspěšných testech se Glock dohodl s BMW na závodní sedačce v DTM

Timo Glock s definitivní platností opustil formuli 1. Po odchodu z Marussie šel okamžitě testovat do DTM, což nakonec vedlo k závodnímu angažmá.
Po úspěšných testech se Glock dohodl s BMW na závodní sedačce v DTM

Marussia oznámila rozchod s Glockem na začátku tohoto týdne, ale německý závodník nezůstal bez smlouvy dlouho. BMW ho letos posadí do jednoho ze svých vozů v německém mistrovství cestovních vozů.

"Po všech těch letech je pro mě vzrušující znovu řídit BMW v tak vrcholové závodní sérii, jako je DTM," řekl. "Ve formuli 1 jsem zažil skvělé časy, ale teď se těším, že budu znovu bojovat o vítězství spolu s mými starými přáteli z BMW Motorsportu. Takto budu přistupovat k výzvě DTM."

Glock ale připustil, že bude potřebovat určitý čas na přizpůsobení se cestovním vozům. "Ne všichni bývalí jezdci formule 1 se okamžitě našli v DTM. Ale přesně tohle je pro mě motivace," dodal.

Kdo ho u Marussie nahradí, tým zatím neoznámil.

Další článek: Letošního vítěze GP2 nechá Pirelli testovat ve voze F1

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.