Po telefonátu z Red Bullu Gasly skočil do bazénu

Pierre Gasly bude od příští sezóny ve formuli 1 závodit za tým Red Bull a bude týmovým kolegou Maxe Verstappena. V rozhovoru pro týmové stránky řekl například o tom, jak reagoval na telefonát, z kterého se dozvěděl o svém přestupu z Toro Rosso do Red Bullu.
Po telefonátu z Red Bullu Gasly skočil do bazénu

Francouz působí druhým rokem u týmu Toro Rosso, když minulou sezónu absolvoval jen pět závodů v závěru roku. V letošní sezóně už třikrát bodoval, když jeho nejlepším výsledkem je čtvrté místo z Velké ceny Bahrajnu.

Gasly byl nejprve poradcem Red Bullu Dr. Helmutem Markem informován o tom, že Daniel Ricciardo opouští tým a přestupuje do Renaultu a Red Bull o jeho nástupci rozhodne později.

„Řekl mi, abych si užil letní přestávku a že s tím nespěchají. Pokračoval jsem tedy v užívání si prázdnin. Minulý týden jsem se se svými přáteli vrátil na jih Francie a on (Marko) mi zavolal,“ řekl Gasly.

„Řekl: 'Jen abys věděl, učinili jsme rozhodnutí a byli bychom rádi, kdybys v roce 2019 závodil vedle Maxe (Verstappena)'. Když mi Helmut zavolal, byl jsem jen ve spodním prádle. Když hovor skončil, běžel jsem kolem domu, křičel na své přátele a oni všichni okamžitě naskákali do bazénu!“

„Byl jsem šokován. Nevím, co jsem svým kamarádům říkal, tak jsem skočil do bazénu a slavil. Slavil jsem s nimi, měli ze mě velkou radost, byl to skvělý moment. Podporují mě každý víkend už od motokár a i v průběhu toho, jak jsem postupoval sériemi.“

Red Bull rozhodl: Vedle Verstappena bude závodit Gasly

Red Bull rozhodl: Vedle Verstappena bude závodit Gasly

„Dozvědět se tu novinu během týdne, kdy jsem byl s nimi, bylo ještě lepší. V průběhu roku spolu trávíme společně jen jeden týden. Snažíme se vídat každý rok, ale samozřejmě vzhledem ke kalendáři F1 je to obtížné.“

Gasly je již řadu let členem jezdeckého programu Red Bullu. Podpory se mu od Red Bullu dostávalo už v juniorských kategoriích. Během té doby však již měl možnost zavítat do továrny Red Bullu a vyzkoušet i týmový simulátor.

„Je to pět let, co jsem se připojil k Juniorskému týmu Red Bullu. Přišel jsem v roce 2013 a řadu let jsem byl v továrně v Milton Keynes. Se všemi inženýry jsem pracoval na simulátoru a se všemi jsem začal navazovat vztahy,“ řekl Gasly.

„Když to porovnám s momentem, kdy jsem se připojil k programu, tak jsem se hodně posunul po mentální stránce, protože psychicky musíte být opravdu velmi silní vzhledem k obrovskému tlaku, který tu je. Už od mala jsem byl pod tlakem a každou sezónu jsem tvrdě bojoval, abych mohl pokračovat další rok. Program mi toho rozhodně hodně dal, abych se mohl jako jezdec vyvinout.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bratches souhlasí s Alonsem. Označil ho za legendu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10