Po sérii špatných výkonů Force India Di Restovi stále věří

Paul di Resta se nemusí bát, že by výsledky posledních závodů ohrožovaly jeho pozici u Force Indie, alespoň to tvrdí vedení stáje.
Po sérii špatných výkonů Force India Di Restovi stále věří

Skotský závodník boural v Monze, Singapuru a Koreji a už šest závodů je bez bodů. To není dobrá vizitka, zvlášť ve chvíli, kdy Force India rozhoduje o svém jezdeckém složení pro příští rok.

"Nemyslím, že by to teď byla starost, takové věci se stávají," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport. "Kdybychom Paulovi nevěřili, v autě by vůbec neseděl. Jen si musí vyčistit hlavu, makat, dál jezdit a mít výsledky."

K výběru jezdců Fernley dodal: "Musíte to brát za celou sezónu. Máte několik fantastických výsledků, několik špatných a je třeba to sečíst a udělat hodnocení na konci. Budoucnost nemůžete předpovídat na základě jednotlivých výsledků."

Za nehodu v Koreji převzal Di Resta plnou zodpovědnost. "Hrozně na to tlačím, protože s autem musíte být na hraně, abyste mohli bojovat," vysvětloval.

"Letos jsme velmi brzy přešli k vozu pro příští rok a to rozhodnutí bylo správné, ale nechal jsem se nachytat. Můžu jen zvednout ruce a říct, že jsem řídil a ujelo mi to, byla to drahá chyba. Tohle se mi nestává, ale chci pracovat na tom, abych to vyřešil."

Další článek: McLaren si nepřeje větší rozdíly mezi motory jednotlivých výrobců

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas