Po prohraném souboji o místo u Sauberu jedná Klien s dvěma dalšími týmy

Christian Klien dlouho jednal s Peterem Sauberem o závodní sedačce pro letošní sezónu, nakonec jí ale získal Pedro de la Rosa. Rakušan své naděje nevzdává a jedná s dalšími stájemi.

"Poslední dva měsíce jsem jezdil do Hinwilu zhruba každých deset dní, abych diskutoval s inženýry o vývoj vozu 2010," uvedl Klien. "Sledoval jsem pokrok v aerodynamickém tunelu. Peter Sauber vyvinul maximální úsilí pro svůj hinwilský tým a vždy byl vůči mně zcela otevřený, co se týče smlouvy. Byl jsem v dobré pozici, abych získal místo u BMW Sauberu nebo jeho následovníka."

"Dobře jsem věděl, že mým hlavním soupeřem v boji o sedačku byl Pedro de la Rosa. Skutečnost, že rozhodnutí padlo tak pozdě, dle mého názoru znamená, že nebylo pro Petera Saubera jednoduché. Stále je volných pár sedaček. V průběhu sezóny 2009 mě oslovilo několik týmů. S dvěma z nich vedu v současnosti vážná jednání."

Klienovo vyjádření je trochu překvapivé, protože obecně byl považován za druhého největšího kandidáta na post závodního pilota Sauberu Giancarlo Fisichella.

Své šance na návrat do závodů formule 1 považuje Klien za reálné, ale neví, kdy bude moci oznámit, jak dopadl.

"Rozhodnutí o jezdcích může být teoreticky učiněno těsně před prvním závodem v březnu v Bahrajnu," uvedl k přístupu týmů. "Rozumné je mít jezdeckou sestavu kompletní před začátkem testů, což bude na začátku února nebo v jeho polovině, v závislosti na týmu."

Další článek: Alonso: Letošní vůz Ferrari je téměř hotový

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00