Po problémech pokračují přípravy na GP Indie podle plánu

Pořadatelé slibují, že bude nový okruh dokončen včas.
Pořadatelé Grand Prix Indie, která se má uskutečnit v roce 2011, oznámili, že po problémech s financováním pokračují přípravy podle plánu. Nový okruh by měl být připraven včas.

V září letošního roku odmítlo indické Ministerstvo sportu zaplatit Berniemu Ecclestonovi poplatek 36,6 miliónu dolarů s tím, že formuli 1 nepovažuje za sport.

"Nebudou vůbec žádné problémy," řekl Sameer Gaur, šéf pořadatelské společnosti JPSK Sports pro Times of India. "Je předčasné, abychom zveřejnili všechny detaily, ale až nastane vhodná doba, uveřejníme vše."

"Ale můžeme říct, že Bůh byl milostivý. Výstavba okruhu jede naplno, okruh bude určitě připravený před rokem 2011."

Bernie Ecclestone od začátku tvrdil, že se GP Indie pojede. Původně měl v říjnu položit základní stavební kámen nového okruhu, ale nakonec do Indie nedorazil. Podle Gaura proto, že neměl čas. V únoru nebo březnu by ale Indové chtěli pozvat několik předních představitelů formule 1.

"Závod by se měl uskutečnit někdy v říjnu 2011, kdy bude dobré počasí, a nebyli jsme požádáni, abychom zařídili umělé osvětlení," dodal Gaur.
Další článek: McLareny budou pohánět motory Mercedes nejméně do roku 2015

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna