Po pátku můžeme být optimističtější, hlásí Massa

Italové mají po posledním dnu úvodních testů v Barceloně konečně důvod k radosti. Brazilec letos poprvé odkroužil s F2012 více než sto kol a zdá se, že výkonnost vozu jde nahoru.
Po pátku můžeme být optimističtější, hlásí Massa

Ani tento týden se stáji z Maranella nevyhýbaly technické problémy. Hlavně ve čtvrtek museli Italové svůj program výrazně pozměnit. Včerejší den se ale obešel bez závažnějších komplikací. Po obědě provedlo Ferrari na svém voze větší změny, které, jak sám Felipe Massa tvrdí, vedly k celkovému zlepšení chování F2012 na trati.

"Jsem šťastný nejen proto, že jsme konečně najeli velký počet mil bez problémů, ale především proto, že se nám podařilo významně vylepšit vůz. Situace se změnila především v porovnání s ránem, a to hlavně co se týče konzistence časů na kolo. Zlepšilo se také zahřívání (pneumatik), což pro mě v minulých letech bylo mimořádným problémem," říká brazilský pilot.

Zatímco konkurence již naplno pracuje na hledání optimálního nastavení, Ferrari se v Barceloně soustředilo na odstranění potíží v přední části vozu, což se podle Massy povedlo.

"Důležitou věcí je to, že se teď, když jsme vyhodnotili spoustu řešení jak na výfucích, tak vpředu, ubíráme směrem, ve kterém můžeme pracovat na nejlepším možném nastavení. Stále je tu spousta práce, například na výjezdu ze zatáček." 

"Během těchto několika dnů jsme měli mnoho věcí k testování a naší prioritou bylo určit, na čem se vyplatí pracovat pro první závody. To jsme zvládli a nyní se můžeme soustředit na oblasti s velkým prostorem pro zlepšení, jakými jsou nastavení a to, jak používat pneumatiky," podotýká Massa.

Ten na základě barcelonských testů odhaduje, že kromě Red Bullu disponují rychlým vozem i některé týmy ze středu pole. Plnohodnotného srovnání se však dočkáme až v Austrálii.   

"Je pravda, že jsem nějaké silné týmy viděl: především Red Bull, ale také ostatní jako Sauber, Force India a Williams, když se podíváte na časy z tohoto týdne. My jsme připraveni bojovat, ale je nemožné říct, jak na tom skutečně jsme v porovnání s ostatními. To zjistíme pouze tehdy, až budeme všichni ve stejnou dobu na trati na měkkých pneumatikách s malým množstvím paliva, což bude během kvalifikace v Melbourne," dodává vicemistr světa z roku 2008.

Další článek: Sportovní medicína 2: Tělo pilota formule 1

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00