Po odstoupení v Kanadě se Alonso začíná soustředit na Le Mans

300. velká cena ve formuli 1 skončila pro Fernanda Alonsa předčasně, když musel pilot McLarenu odstoupit po problémech s výfukem. Španělova pozornost se nyní zaměří již na příští týden.
Po odstoupení v Kanadě se Alonso začíná soustředit na Le Mans

Alonso ze začátku jezdil na bodovaných pozicích. Po zastávce v boxech se pak propadl na 11. místo. 27 kol před koncem však jeho vůz zpomalil a Alonso musel zajet do boxů, kde ze závodu odstoupil.

Nyní se ale Alonso již plně bude soustředit na příští víkend, kdy jej v barvách Toyoty čeká premiéra v závodě 24 hodin Le Mans.

Když byl dotázán, o čem chce po dnešním závodě mluvit, odpověděl: „O Le Mans!

Dnes večer odlétám do Le Mans, už zítra mě čeká nová zkušenost a snad to pro nás bude dobrý závod. Po závodě ve Spa vedeme v Mistrovství světa vytrvalostních závodů a ano, po dnešním odstoupení se na to teď určitě zaměřujeme.“

Alonsa čeká v Kanadě 300. grand prix. Jak je to s počtem jeho startů?

Alonsa čeká v Kanadě 300. grand prix. Jak je to s počtem jeho startů?

Poté, co Alonso bodoval v úvodních pěti závodech sezóny formule 1, nezískal v posledních dvou velkých cenách v Monaku a Kanadě ani bod.

„Myslím, že rozhodně potřebujeme ve voze najít více výkonu, musíme najít způsob, jak být konkurenceschopní a důležitá je také spolehlivost. Na začátku roku jsme viděli, kolik jsme získali bodů, a teď jsme v Monaku odstoupili ze sedmého místa a dnes z desátého.

V posledních dvou závodech jsme ztratili body a na voze je pár oblastí, kde se musíme stále zlepšovat, pracovat a uvidíme, co se stane v příštích několika měsících.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zmatek v cíli. Modelka odmávla závod o kolo dříve

22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00