Po nehodě komplikuje návrat do vozu psychika, vzpomíná Häkkinen

Fin se dokázal vrátit po těžké havárii a získat dva tituly mistra světa.
Zatímco Ferrari čeká na zotavení Felipeho Massy, musí si klást otázku, zda se Brazilec dokáže vrátit do formy, kterou měl před nehodou v Maďarsku. Že je to možné, dokázal v minulosti Mika Häkkinen, který ale přiznává, že velkou překážkou byla psychika.

Fin měl těžkou havárii v roce 1995 v Austrálii, dokázal se však plně zotavit a dál se zlepšovat, až nakonec dosáhl na dva tituly mistra světa.

"Je to těžké. Felipe Massa měl velkou smůlu, ale také zároveň štěstí, že přežil. Bylo to neuvěřitelné. Nikdy jsem si nemyslel, že by se něco takového mohlo stát," řekl Häkkinen pro ESPN.

"Určitě se zotaví. Je stoprocentně jisté, že se vrátí? Ne. Když jsem já měl svojí nehodu, bylo to opravdu těžké po psychické stránce. Skutečně náročné. Bylo těžké se vrátit."

U Häkkinena ale převládl názor, že nemůže odejít od rozdělané práce.

"Víte, měl jsem za sebou tolik let závodění a než jsem měl v roce 1995 nehodu, neustále jsem šel nahoru, pořád jsem se zlepšoval. Po té nehodě jsem strávil hodně času v nemocnici a cítil jsem se velmi slabý. Ale jak se můj stav zlepšoval, řekl jsem si, že prostě nemůžu skončit," vzpomínal Fin.

Dvojnásobný mistr světa přirovnal svojí tehdejší situaci k maratonu. Když má běžec za sebou polovinu vzdálenosti, tak se nezastaví a neřekne, že končí. Musí doběhnout až do cíle.
Další článek: BMW Sauber doufá ve výrazné zrychlení díky nové aerodynamice

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.