Po necelých dvou letech se akcie Williamsu vrátily na původní hodnotu

Týmu Williams se podařilo zvrátit negativní názor investorů na své vyhlídky, jeho akcie se teď obchodují za cenu, kterou stanovil při vstupu na burzu.
Po necelých dvou letech se akcie Williamsu vrátily na původní hodnotu

Williams dal k prodeji na frankfurtské burze 27 % svých akcií v březnu 2011, a stal se tak prvním veřejně obchodovatelným týmem formule 1.

Tehdy nabídl cenu za jednu akcii 25 eur, ovšem po celou dobu se jejich cena pohybovala pod touto vstupní hodnotou. Až do poloviny roku 2011 cena klesala, dnem bylo 12 eur.

Pak se cena vydala znovu směrem vzhůru a tento týden se poprvé dostala zpět na hranici původních 25 eur. To znamená, že investoři věří v dobré finanční vyhlídky Williamsu.

Na burzu se chystala vstoupit také formule 1, ale její majitelé loni uznali, že není vhodná doba a tento krok odložili na neurčito.

Další článek: Dennis: Hamiltona jsme si mohli udržet, ale ne za správných podmínek

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.