Po Maďarsku zklamaný Mazepin věří, že ho čeká ve F1 dlouhá kariéra

V Maďarsku vypadla celá řada jezdců, což otevřelo možnosti i pro jezdce, kteří normálně nebodují. Nikita Mazepin byl smutný, že závod nedokončil, ale myslí si, že šancí bude mít ve F1 ještě mnoho.
Foto: Getty Images
Po Maďarsku zklamaný Mazepin věří, že ho čeká ve F1 dlouhá kariéra  | Foto: Getty Images

Jezdec Haasu byl sražen Kimim Räikkönenem v boxech, když většina pole zajela do boxů před restartem závodu. Fin byl za kolizi penalizován, pro Mazepina závod skončil.

„Je to opravdu nepříjemné,“ řekl Mazepin. „Byl to jeden ze závodů, kterého jsem se chtěl opravdu zúčastnit, a to nejen kvůli sobě, ale myslím, že tento závod nabízel spoustu příležitostí a můj tým tyto příležitosti opravdu potřebuje. Je škoda, že ostatní týmy dělají chyby a vyřazují ostatní auta.“

Podle Mazepina mohl být událostmi nabitý závod příležitostí k získání bodů.

„Pevně věřím, že mě čeká dlouhá kariéra ve formuli 1,“ pokračuje ruský mladík. „Takhle jsem vážně do letní přestávky jít nechtěl, protože do toho chcete dát všechno, odjet z tohoto víkendu alespoň unavený a s bolavým tělem a krkem, ale prostě nedostatek kol a výsledek& jsou zas*** nepříjemné.“

Další článek: Lewis trochu naříkal. Fernando je tvrdý, ale fér, píše Brawn

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00