Po chybách a napomenutí od komisařů Leclerc slaví druhý triumf v kariéře F1

Charles Leclerc získal pro Ferrari první domácí vítězství ve Velké ceně Itálie vozů formule 1 od roku 2010, kdy v Monze triumfoval Fernando Alonso.
Po chybách a napomenutí od komisařů Leclerc slaví druhý triumf v kariéře F1 | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Monačan navázal na svůj první triumf ve formuli 1, kterého dosáhl před týdnem v belgickém Spa-Francorchamps. Na rychlé trati v Monze nedaleko Milána získal své druhé vítězství stylem start-cíl, když v průběhu závodu dokázal odolat útoku Lewise Hamiltona, tak následně také druhého pilota Mercedesu Valtteriho Bottase.

Leclerc také připustil, že během cesty za druhým vítězstvím udělal několik chyb. První, když při souboji s Hamiltonem vyhnal svého soupeře v nájezdu do druhé šikany mimo trať a druhou, když probrzdil v nájezdu do úvodní šikany a musel si ji zkrátit.

Za vytlačení Hamiltona dostal Leclerc od sportovních komisařů napomenutí, chybu a zkrácení šikany se komisaři rozhodli neřešit a netrestat.

„Nakonec jsem ale dojel první, takže jsem velmi šťastný. Musím si dávat pozor na chyby, ale žádná z nich mě dnes nepřipravila o pozici,“ řekl po závodě Leclerc.

Leclerc podle svých slov pochopil, jak si může během závodů v soubojích počínat. V Rakousku bojoval tvrdě o vítězství s Maxem Verstappenem, kdy nakonec souboj o prvenství prohrál.

„Od Rakouska je jasné, že můžeme zajít při bránění a předjíždění trochu dále. Věřím, že Rakousko mi pomohlo změnit přístup, a i díky tomu jsem dnes dokázal vyhrát. Bylo to samozřejmě na hraně, ale rád takto závodím,“ řekl.

„Přes rádio jsem byl informován, že jsem dostal černobílou vlajku za změnu směru při brzdění. Abych byl zcela upřímný, věděl jsem, že je (Hamilton) vpravo, brzdil trochu brzy. Zřejmě to bylo záměrné, protože se nesnažil jet vnějškem. Myslím, že jsem tam nechal místo na šířku auta. Je dobře, že můžeme bojovat tvrději.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Leclerc udržel za sebou oba mercedesy a dobyl chrám rychlosti v Monze

9:58 | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz
15. února | George Russell dnes slaví 22. narozeniny.