Po chybách a napomenutí od komisařů Leclerc slaví druhý triumf v kariéře F1

Charles Leclerc získal pro Ferrari první domácí vítězství ve Velké ceně Itálie vozů formule 1 od roku 2010, kdy v Monze triumfoval Fernando Alonso.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Po chybách a napomenutí od komisařů Leclerc slaví druhý triumf v kariéře F1 | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Monačan navázal na svůj první triumf ve formuli 1, kterého dosáhl před týdnem v belgickém Spa-Francorchamps. Na rychlé trati v Monze nedaleko Milána získal své druhé vítězství stylem start-cíl, když v průběhu závodu dokázal odolat útoku Lewise Hamiltona, tak následně také druhého pilota Mercedesu Valtteriho Bottase.

Leclerc také připustil, že během cesty za druhým vítězstvím udělal několik chyb. První, když při souboji s Hamiltonem vyhnal svého soupeře v nájezdu do druhé šikany mimo trať a druhou, když probrzdil v nájezdu do úvodní šikany a musel si ji zkrátit.

Za vytlačení Hamiltona dostal Leclerc od sportovních komisařů napomenutí, chybu a zkrácení šikany se komisaři rozhodli neřešit a netrestat.

„Nakonec jsem ale dojel první, takže jsem velmi šťastný. Musím si dávat pozor na chyby, ale žádná z nich mě dnes nepřipravila o pozici,“ řekl po závodě Leclerc.

Leclerc podle svých slov pochopil, jak si může během závodů v soubojích počínat. V Rakousku bojoval tvrdě o vítězství s Maxem Verstappenem, kdy nakonec souboj o prvenství prohrál.

„Od Rakouska je jasné, že můžeme zajít při bránění a předjíždění trochu dále. Věřím, že Rakousko mi pomohlo změnit přístup, a i díky tomu jsem dnes dokázal vyhrát. Bylo to samozřejmě na hraně, ale rád takto závodím,“ řekl.

„Přes rádio jsem byl informován, že jsem dostal černobílou vlajku za změnu směru při brzdění. Abych byl zcela upřímný, věděl jsem, že je (Hamilton) vpravo, brzdil trochu brzy. Zřejmě to bylo záměrné, protože se nesnažil jet vnějškem. Myslím, že jsem tam nechal místo na šířku auta. Je dobře, že můžeme bojovat tvrději.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Leclerc udržel za sebou oba mercedesy a dobyl chrám rychlosti v Monze

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00