Po 60 letech zpět ve Švýcarsku: ePrix Curychu vyhrál di Grassi

Formule E se podívala do švýcarského Curychu a byl to skutečně historický závod.

V roce 1955 došlo v Le Mans k obrovské nehodě, při které zemřely desítky diváků. Kvůli tomu byly závody v mnoha zemích zakázány. Do Švýcarska se okruhové závodění vrátilo teprve tento víkend díky formuli E.

Pole position si vyjel Mitch Evans z Jaguaru. Na startu vedle něj stál André Lotterer.

Lídr šampionátu Jean-Éric Vergne odstartoval až ze 17. místa. Jeho nejbližší konkurent Sam Bird, který před závodem ztrácel 40 bodů, odstartoval ze 3. místa.

Po startu se pořadí na čele závodu nezměnilo. Mezi Abtem a Piquetem došlo ke kontaktu. Oba si poškodili vůz a ředitelství závodu jim přikázalo zajet do boxů.

Po 9 kolech musel odstoupit Edoardo Mortara, který byl jedním ze dvou Švýcarů na startu závodu.

Di Grassi se po třetině závodu dostal před Birda. Vergne byl v té době už na 10. místě. O chvíli později se di Grassi dostal i před Lotterera na druhé místo. Felix Rosenquist si při souboji s Vergnem poškodil svůj vůz.

V 18. kole se Lucas di Grassi dostal do čela závodu. O chvíli později byla kvůli úlomkům vyhlášená FCY (obdoba virtuálního safety caru). Jezdci toho využili k zastávkám v boxech.

Po zastávkách byl v čele di Grassi před Evansem a Lottererem. Vergne byl 9. Ve 24. kole se Vergne dostal na 8. místo před Prosta.

Konec závodu ovlivnily penalizace. Několik jezdců překročilo rychlost během FCY a muselo absolvovat průjezd boxy. Penalizaci dostal Evans, do té doby čtvrtý domácí Sébastien Buemi ale také Vergne. Lídr šampionátu se propadl mimo body.

Vergne se v posledních kolech dokázal dostat zpět na poslední bodovanou pozici. Závod vyhrál s pohodlným náskokem Lucas di Grassi.