Pneumatiky teď budou mít znovu velký vliv, míní Alonso a Rosberg

Někteří jezdci se domnívají, že upravené pneumatiky Pirelli budou mít významné dopady na dění na trati, potenciálně se může změnit rozložení sil.
Pneumatiky teď budou mít znovu velký vliv, míní Alonso a Rosberg

Pirelli změní pneumatiky hned dvakrát. Do Německa přiveze zadní pneumatiky s kevlarovou konstrukcí, které týmy testovaly už v Kanadě. Do Maďarska pak přiveze zcela nové pneumatiky.

"Je velmi pravděpodobné, že to bude mít dopady na výkonnost v kvalifikaci a závodě," předpověděl Rosberg. "Bude to zajímavé. Může to zamíchat pořadím, ale také je to pro nás příležitost jim porozumět lépe než ostatní týmy a maximálně je využít. Pravděpodobně to trochu zamíchá věcmi."

Podobný názor vyslovil Fernando Alonso. "Tady a v Maďarsku budou dominovat pneumatiky, jejich výkonnost na každém voze," řekl. "My si myslíme, že bychom obavy mít neměli, pneumatiky by pro nás měly být dobré, nebo ne horší než na jakémkoliv jiném voze."

Kimi Räikkönen se také domnívá, že by Lotus neměl mít s upraveným obutím problémy. "Pokud jsou podobně těm, které jsme vyzkoušeli v Kanadě, ty vlastně byly lepší. Takže nevím, jestli to bude stejné, ale obavy nemám. Myslím, že jsme na nich odjeli jednu jízdu, ale byla OK."

Opačně vidí situaci Sebastian Vettel. Pneumatiky podle něj nic neovlivní. "Pirelli nemá zájem na tom, aby se to promíchalo. Snaží se ke všem přistupovat rovnocenně," dodal.

Další článek: Sauber je v těžké situaci, potvrdil Hülkenberg

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.