Pneumatiky se příští rok nebudou tolik drolit, rozhodlo Pirelli

Dodavatel pneumatik Pirelli slibuje, že vyhoví stížnostem jezdců a pro příští rok bude do formule 1 dodávat pneumatiky, které se nebudou drolit tolik jako letos.
Pneumatiky se příští rok nebudou tolik drolit, rozhodlo Pirelli

V letošní sezoně formule 1 dodával italský výrobce týmům pneumatiky, které se extrémně drolily, čímž si vysloužil kritiku snad všech účastníků a fanoušků tohoto sportu. Pirelli se však rozhodlo na stížnosti zareagovat a kvalitu pneumatik pro příští rok zvýšit.

"Jezdci to samozřejmě už komentovali a my jim rozumíme," řekl šéf Pirelli pro motosport Paul Hembery. "Je to tedy něco, o co se pokoušíme. Je to jedna z těch věcí. Jakmile už jste v rozjeté sezoně, nedá se s tím moc dělat."

Pirelli si uvědomuje, že problém leží v konstrukci vrstev pneumatiky jako takových. Super měkké pneumatiky se tak začínaly velmi rychle trhat a dokonce i měkké pneumatiky nevydržely tolik, kolik by měly. "Můžete si povšimnout závodů, kde jsme neměli skoro žádné odrolky, když jsme používali tvrdou a střední směs. Byly povrchy, kde bylo menší obrušování. Pracujeme tedy na tom, abychom to zlepšili. Vyjádření jezdců zní – snížit drolení."

Další článek: Magnussen: Hamiltonovy začátky u McLarenu na mě tlak nevyvíjejí