Pneumatiky s větší výdrží by chtěl i McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh zdaleka nebyl nadšený z pneumatik, které Pirelli přivezlo do Číny. Jezdci wokingské stáje nemohli jet naplno, a to se mu nelíbí.
Pneumatiky s větší výdrží by chtěl i McLaren

McLaren a Red Bull se coby dva přední týmy rozhodly v čínské kvalifikaci taktizovat, aby mohli Button a Vettel startovat na tvrdší směsi pneumatik. Britský jezdec navíc pak jel jen na dvě zastávky, takže většinu závodu musel hodně šetřit obutí.

"Mám radši, když je formule 1 sprintem od zastávky k zastávce," povzdechl si Whitmarsh. "Z osobního pohledu mám mnohem radši, když nasadíte pneumatiky a jedete naplno. Když jsou pak opotřebované, přeskočíte na další sadu a jedete naplno."

"Nesnáším, když moji jezdci jezdí jen na 90 procent. Ale mým a týmovým úkolem je získat co nejvíce bodů, proto jsme to udělali. Chtěl bych pneumatiky s větší výdrží, na kterých bychom mohli útočit naplno."

Button v jedné fázi závodu šetřil obutí tolik, že raději víceméně pouštěl některé ostatní jezdce, aby si ho v souboji s nimi nezničil. "Bylo to nesnesitelné, auto, které musí jet takovou rychlostí... Doufám, že to pro fanoušky bylo OK," komentoval Whitmarsh.

Šéf McLarenu ale přiznal, že Button šetřil pneumatiky chvílemi zřejmě až zbytečně moc. "Pak jsme mu řekli, aby zrychlil. Během tří kol byl o dvě sekundy na kolo rychlejší a pneumatiky držely. Když se nad tím zamyslím, mohl se do nich opřít mnohem víc, než mu říkal instinkt."

Nutno dodat, že problémy s pneumatikami v Číně byly dány především výběrem směsí. Kdyby Pirelli přivezlo místo měkké tvrdou, tak by jezdci závod zvládli pravděpodobně s jedinou zastávkou v boxech. Jenomže vedení formule 1 chce zachovat jistý prvek nepředvídatelnosti, proto se Italové snaží jednu směs volit jako kvalifikační s krátkou výdrží. To by se ale podle některých ohlasů mohlo změnit.

Další článek: Räikkönen k Red Bullu nepůjde, věří majitel týmu Lotus

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00