Pneumatiky nehrají větší roli než loni, míní Alonso

Fernando Alonso překvapil názorem na pneumatiky Pirelli, kterým většina lidí přisuzuje klíčovou roli v nepředvídatelnosti letošní sezóny.
Pneumatiky nehrají větší roli než loni, míní Alonso

Před několika dny Alonso varoval, že formule 1 riskuje svoji důvěryhodnost kvůli nepředvídatelnosti, která je charakteristická pro letošní závody. V Kanadě ovšem překvapil, když řekl, že z ní neviní pneumatiky.

"Nemyslím, že by pneumatiky byly až moc důležité, ve skutečnosti je to podobná situace jako loni," řekl. "Nesouhlasím s názorem, že vždy vyhraje ten, kdo nejlépe zvládne pneumatiky. V Austrálii vyhrál Jenson, protože byl nejrychlejší v trénincích, kvalifikaci a závodě."

"V Malajsii jsme vyhráli závod v dešti, v Číně Rosberg dominoval celému víkendu a v Monaku startoval vítěz z pole position. Takže si nemyslím, že za všechno můžou pneumatiky, i když mají krátkou životnost a bod, kdy najednou ztratí přilnavost, degradace není postupná. Je to trochu zvláštní, ale je to stejné pro všechny."

Důležité pro šampionát proto podle Alonsa bude tradiční faktor, a to sezónní vývoj jednotlivých vozů. A Ferrari stále má co v této oblasti dohánět.

"Musíme zlepšit čistou rychlost vozu," potvrdil. "Víme, že nejsme dost rychlí, hlavně v sobotu, když všichni jedou za stejných podmínek, tedy s malým množstvím paliva a na nových pneumatikách. Občas máme problémy postoupit do třetí části kvalifikace a k pole position máme daleko."

"Vedení v šampionátu neudržíme, pokud nebudeme dost rychlí, pokud nebudeme nejrychlejší. Doufejme, že tady v Kanadě tým udělá další krok vpřed, abychom se přiblížili těm na čele. Ale jestli jsme uspěli, nebudeme vědět dřív než na konci kvalifikace."

Ferrari si do Montrealu přivezlo úpravy vozu, mimo jiné i konfiguraci výfuků, která se hodně podobá řešení McLarenu.

Další článek: Mají o mě zájem ostatní týmy, přiznal Webber