Pneumatiky navíc dostanou ve Španělsku všechny týmy

Aby týmy více jezdily v pátečních trénincích, dodá jim Pirelli jednu sadu zvláštních pneumatik navíc. Umožňují mu to pravidla.
Pneumatiky navíc dostanou ve Španělsku všechny týmy

Původně Pirelli uvažovalo o dodávání pneumatik navíc jen týmům, které v prvním tréninku nasadí nováčka. To se ale nesetkalo s podporou větších stájí, které to nedělají, a tak Italové dají více pneumatik všem.

"Je to něco, co jsme chtěli udělat, abychom týmy povzbudili k co největšímu jezdění hned od začátku, hlavně s nováčky, aby fanoušci dostali podívanou, kterou si zaslouží," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

Všechny týmy tedy v Barceloně dostanou jednu sadu tvrdých pneumatik navíc pro každý vůz. Jedná se ale o zvláštní specifikaci s prodlouženou výdrží. Na rozdíl od závodních verzí nebude mít žádné barevné značení. V rámci běžné alokace týmy obdrží střední (bílá) a tvrdou (oranžová) směs.

Další článek: Velké úpravy a změny v rozložení sil neočekávejte, upozorňuje Force India

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.