Pneumatiky navíc dostanou ve Španělsku všechny týmy

Aby týmy více jezdily v pátečních trénincích, dodá jim Pirelli jednu sadu zvláštních pneumatik navíc. Umožňují mu to pravidla.
Pneumatiky navíc dostanou ve Španělsku všechny týmy

Původně Pirelli uvažovalo o dodávání pneumatik navíc jen týmům, které v prvním tréninku nasadí nováčka. To se ale nesetkalo s podporou větších stájí, které to nedělají, a tak Italové dají více pneumatik všem.

"Je to něco, co jsme chtěli udělat, abychom týmy povzbudili k co největšímu jezdění hned od začátku, hlavně s nováčky, aby fanoušci dostali podívanou, kterou si zaslouží," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

Všechny týmy tedy v Barceloně dostanou jednu sadu tvrdých pneumatik navíc pro každý vůz. Jedná se ale o zvláštní specifikaci s prodlouženou výdrží. Na rozdíl od závodních verzí nebude mít žádné barevné značení. V rámci běžné alokace týmy obdrží střední (bílá) a tvrdou (oranžová) směs.

Další článek: Velké úpravy a změny v rozložení sil neočekávejte, upozorňuje Force India

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon