Pneumatiky nám odcházely rychleji než ostatním, lituje Vettel

Ferrari nemělo letos poprvé svého zástupce na stupních vítězů, když ve Velké ceně Španělska vozů formule 1 skončil Sebastian Vettel čtvrtý a Kimi Räikkönen cíl závodu kvůli technickému problému neviděl.
Pneumatiky nám odcházely rychleji než ostatním, lituje Vettel

Vettel se na startu dostal na druhé místo před Valtteriho Bottase a zdálo se, že na druhém místě za Lewisem Hamiltonem z Mercedesu také závod dokončí. Ferrari však Vettela při režimu Virtuálního safety caru po polovině závodu povolalo ke druhé zastávce v boxech, čímž se Němec propadl z druhé na čtvrtou pozici.

Na dotaz Sky Sports, zda to podle něj byla správná taktika, Vettel odpověděl: „Ano, protože zpráva byla taková, že nebylo možné zůstat na trati. Pneumatiky nám odcházely rychleji než ostatním, ačkoliv to samozřejmě vypadá jinak a špatně.“

Zbytek závodu pak Vettel strávil za Maxem Verstappenem i přesto, že pilot Red Bullu měl poškozené přední křídlo a Vettel byl na nové sadě střední směsi pneumatik.

„Celkově jsme byli trochu rychlejší, měli jsme i čerstvější pneumatiky, ale jak kola plynula, neměli jsme dostatečnou rychlost,“ přiznal Vettel.

„Nebyli jsme dostatečně rychlí. Ani na konci jsem na tom nebyl s pneumatikami dobře, i když ty moje byly novější. Byl to slušný víkend, potřebujeme jen pochopit, co dělat s pneumatikami. Musíme se na to podívat.“

Räikkönen měl technický problém

Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen letos podruhé nedokončil závod, když ve Španělsku vypověděl službu jeho vůz a Fin v závodě skončil po 25 kolech.

„Můj závod dnes probíhal docela dobře, byl jsem na slušné pozici a rychlost byla dobrá,“ řekl Räikkönen.

„Jel jsem čistě a šetřil jsem pneumatiky. Všechno mohlo být v pořádku, ale bohužel nebylo. V jednu chvíli jsem začal ztrácet výkon. Dokázal jsem jet dál, ale samozřejmě už ne plnou rychlostí, tak jsem zajel do garáže.

O tom problému, který jsme měli, víc nevíme. Musíme vzít vůz zpět do továrny a zkontrolovat, co se stalo. Když se podíváme na šampionát, tak tento výsledek má k ideálu daleko, a jsem velmi zklamaný.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (39) Další článek: Verstappen letos poprvé na pódiu, Ricciardovi to klouzalo
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10