Pneumatiky by v Koreji mohly trpět podobně jako v Kanadě

Nečistoty na trati v Jeongamu způsobují klouzání vozů a zkracují životnost pneumatik. Pokud se okruh nevyčistí, mohly by nastat stejné potíže jako v Montrealu.
Pneumatiky by v Koreji mohly trpět podobně jako v Kanadě

"Asfalt je velmi dobrý, po prvním tréninku jsem zkontroloval první dvě zatáčky a povrch je velmi stabilní," řekl sportovní šéf Bridgestonu Hirohide Hamašima pro Autosport. "Ale na trati bylo pořád hodně prachu, což by mohl být problém. Když se dostane do závodní stopy, tak se přilnavost hodně zhorší. To způsobuje drolení, které jsme viděli. A tady jen abnormální, protože se pneumatiky drolí dvěma směry. Něco podobného jsme viděli loni v Abú Zabí, ale tady to má větší rozsah."

Podle Hamašimy záleží další vývoj na tom, je se vyčistí trať. Pokud zůstane špinavá, problémy budou pokračovat. "V nejlepším případě to dopadne jako v Bahrajnu," řekl. "Ale v tom nejhorším, pokud zůstane zaprášená, by to mohlo být ještě horší než v Kanadě."

Další problém by podle Bridgestonu mohl nastat s tlakem v pneumatikách. Na dlouhých rovinkách v prvním sektoru totiž pneumatiky chladnou a tlak vzduchu klesá. "Pokud týmy nedodrží naše doporučení tlaku, bude tu vysoké riziko, bude to velmi nebezpečné. Je to stejné jako na starém Hockenheimu s dlouhými rovinkami, je těžké udržet tlak."

Diskuze (10) Další článek: V třetím tréninku před GP Koreje byl nejrychlejší Robert Kubica
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10