Pneumatiková hra je podle Hornera jediná možnost, jak porazit Mercedes

Jezdci Red Bullu jako jediní z první desítky odstartují do závodu na superměkké směsi, která v Singapuru není tou nejměkčí. Ostatní z první desítky čeká start na purpurové ultraměkké.
Pneumatiková hra je podle Hornera jediná možnost, jak porazit Mercedes

O tom, na jaké směsi prvních deset jezdců odstartuje, rozhoduje druhá část kvalifikace. Na startu musí mít jezdec tu sadu, se kterou v druhé části zajel nejrychlejší čas. Jezdci Red Bullu odstartují na superměkké. 

„Myslím, že jediný způsob, jak je (Mercedes) porazit, je dělat něco jinak,“ uvedl Horner pro Motorsport.com. „Uvidíme, co se stane. Člověk nikdy neví se safety carem a podobnými věcmi.“

Start na tvrdší směsi by teoreticky měl znamenat, že jezdci Red Bullu zůstanou na trati déle než soupeři. Teoreticky, protože záleží na tom, jak jezdec s pneumatikami pracuje, zda jede za jiným autem a jak se chová k pneumatikám samotný vůz. V Singapuru může do hry vstoupit také safety car.

Na otázku, zda bude chtít Red Bull odjet závod na dvě zastávky místo tří, reagoval Horner: „Myslím, že musíme být flexibilní. Se safety carem zde musíte počítat s každou možností.“

Jaké pneumatiky mají jezdci pro závod

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Netuším, co se to děje, říká Grosjean

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10