Pneumatiková hra je podle Hornera jediná možnost, jak porazit Mercedes

Jezdci Red Bullu jako jediní z první desítky odstartují do závodu na superměkké směsi, která v Singapuru není tou nejměkčí. Ostatní z první desítky čeká start na purpurové ultraměkké.
Pneumatiková hra je podle Hornera jediná možnost, jak porazit Mercedes

O tom, na jaké směsi prvních deset jezdců odstartuje, rozhoduje druhá část kvalifikace. Na startu musí mít jezdec tu sadu, se kterou v druhé části zajel nejrychlejší čas. Jezdci Red Bullu odstartují na superměkké. 

„Myslím, že jediný způsob, jak je (Mercedes) porazit, je dělat něco jinak,“ uvedl Horner pro Motorsport.com. „Uvidíme, co se stane. Člověk nikdy neví se safety carem a podobnými věcmi.“

Start na tvrdší směsi by teoreticky měl znamenat, že jezdci Red Bullu zůstanou na trati déle než soupeři. Teoreticky, protože záleží na tom, jak jezdec s pneumatikami pracuje, zda jede za jiným autem a jak se chová k pneumatikám samotný vůz. V Singapuru může do hry vstoupit také safety car.

Na otázku, zda bude chtít Red Bull odjet závod na dvě zastávky místo tří, reagoval Horner: „Myslím, že musíme být flexibilní. Se safety carem zde musíte počítat s každou možností.“

Jaké pneumatiky mají jezdci pro závod

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Netuším, co se to děje, říká Grosjean

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února