Pneumatikám rozumím velmi dobře, tvrdí Maldonado

Většina týmů má letos dlouhodobé problémy zvládnout práci s pneumatikami, ale Pastor Maldonado je přesvědčený, že s Williamsem ví, jak na ně.
Pneumatikám rozumím velmi dobře, tvrdí Maldonado

Maldonado se zapsal do historie překvapivým vítězstvím v Grand Prix Španělska a k velmi dobrému výsledku měl namířeno i ve Valencii, než kolidoval s Lewisem Hamiltonem. Je přesvědčený, že vyniknout dokáže díky dobré práci s obutím.

"Myslím, že pneumatikám rozumím velmi dobře," cituje venezuelského závodníka Autosport. "Mnohem lépe než loni. I když se letos změnily, mám pro ně dobrý cit."

"Vím přesně, co mám dělat, abych je šetřil, jak postupovat při závodě, aby měly delší životnost. Pořád se snažím zlepšovat, ale myslím, že kombinace mezi mnou, vozem a pneumatikami je v současnosti dobrá."

Maldonadovo chápání pneumatik je výsledkem týmového úsilí. U Williamsu věděli, že obutí bude klíčové, proto mu věnovali velkou pozornost.

"Tyto pneumatiky fungují jen v malém provozním okně," vysvětloval. "Jakmile z něj vypadnete, je konec. Je velmi těžké dát dohromady kolo, rozdíly jsou velmi malé."

"Jakmile ztratíte dvě desetiny sekundy, je těžké se dostat do top 10. Velmi tvrdě jsme pracovali na pochopení pneumatik, abychom měli vůz, který bude fungovat v různých podmínkách a s různým nastavením."

Další článek: Webber: Ve formuli 1 chci určitě zůstat. Uvidíme, u koho to bude

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10