Pneumatikám rozumím velmi dobře, tvrdí Maldonado

Většina týmů má letos dlouhodobé problémy zvládnout práci s pneumatikami, ale Pastor Maldonado je přesvědčený, že s Williamsem ví, jak na ně.
Pneumatikám rozumím velmi dobře, tvrdí Maldonado

Maldonado se zapsal do historie překvapivým vítězstvím v Grand Prix Španělska a k velmi dobrému výsledku měl namířeno i ve Valencii, než kolidoval s Lewisem Hamiltonem. Je přesvědčený, že vyniknout dokáže díky dobré práci s obutím.

"Myslím, že pneumatikám rozumím velmi dobře," cituje venezuelského závodníka Autosport. "Mnohem lépe než loni. I když se letos změnily, mám pro ně dobrý cit."

"Vím přesně, co mám dělat, abych je šetřil, jak postupovat při závodě, aby měly delší životnost. Pořád se snažím zlepšovat, ale myslím, že kombinace mezi mnou, vozem a pneumatikami je v současnosti dobrá."

Maldonadovo chápání pneumatik je výsledkem týmového úsilí. U Williamsu věděli, že obutí bude klíčové, proto mu věnovali velkou pozornost.

"Tyto pneumatiky fungují jen v malém provozním okně," vysvětloval. "Jakmile z něj vypadnete, je konec. Je velmi těžké dát dohromady kolo, rozdíly jsou velmi malé."

"Jakmile ztratíte dvě desetiny sekundy, je těžké se dostat do top 10. Velmi tvrdě jsme pracovali na pochopení pneumatik, abychom měli vůz, který bude fungovat v různých podmínkách a s různým nastavením."

Další článek: Webber: Ve formuli 1 chci určitě zůstat. Uvidíme, u koho to bude