Pneumatikám nikdo nerozumí a z F1 se stala loterie, hodnotí Mateschitz

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz se těší z napínavé sezóny, ale dodává, že pneumatiky zavedly do F1 absolutní nepředvídatelnost.
Pneumatikám nikdo nerozumí a z F1 se stala loterie, hodnotí Mateschitz

"Formule 1 je více vzrušující a nepředvídatelnější než kdy předtím," řekl pro Autosport. "Díky předsezónním změnám pravidel jsou si top týmy velmi blízko. Já jsem vždy věřil potenciálu našeho RB8 a stále o něm nepochybuji."

"Ale všichni se znovu musí formuli 1 naučit. Stala se z ní tak trochu loterie, abyste zjistili, v jakém okně budou fungovat které pneumatiky. A já si nemyslím, že se to děje schválně, aby se více předjíždělo a závody byly napínavější. Domnívám se, že těmto pneumatikám nikdo pořádně nerozumí."

Navzdory všemu drží Red Bull vedení v obou šampionátech. Na čele bojují v každém závodě jiné týmy a pozornost majitele Red Bullu upoutal především konkurent z Enstonu.

"Lotus je největším překvapením," hodnotil. "Myslím, že Kimi měl rychlost na to, aby v Bahrajnu vyhrál. Otázka je, jak dlouho Lotus udrží tempo vývoje ostatních velkých týmů. Pokud s nimi udrží krok, bude třeba s ním počítat."

Další článek: Kaltenbornová získala třetinový podíl v týmu Sauber

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10