Pneumatikám nikdo nerozumí a z F1 se stala loterie, hodnotí Mateschitz

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz se těší z napínavé sezóny, ale dodává, že pneumatiky zavedly do F1 absolutní nepředvídatelnost.
Pneumatikám nikdo nerozumí a z F1 se stala loterie, hodnotí Mateschitz

"Formule 1 je více vzrušující a nepředvídatelnější než kdy předtím," řekl pro Autosport. "Díky předsezónním změnám pravidel jsou si top týmy velmi blízko. Já jsem vždy věřil potenciálu našeho RB8 a stále o něm nepochybuji."

"Ale všichni se znovu musí formuli 1 naučit. Stala se z ní tak trochu loterie, abyste zjistili, v jakém okně budou fungovat které pneumatiky. A já si nemyslím, že se to děje schválně, aby se více předjíždělo a závody byly napínavější. Domnívám se, že těmto pneumatikám nikdo pořádně nerozumí."

Navzdory všemu drží Red Bull vedení v obou šampionátech. Na čele bojují v každém závodě jiné týmy a pozornost majitele Red Bullu upoutal především konkurent z Enstonu.

"Lotus je největším překvapením," hodnotil. "Myslím, že Kimi měl rychlost na to, aby v Bahrajnu vyhrál. Otázka je, jak dlouho Lotus udrží tempo vývoje ostatních velkých týmů. Pokud s nimi udrží krok, bude třeba s ním počítat."

Další článek: Kaltenbornová získala třetinový podíl v týmu Sauber

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.