Platnost zákazu zpětných zrcátek na bočnících se posunula na GP Španělska

Na základě stížností ze strany některých týmů FIA odsunula povinnost umístit zpětná zrcátka na kokpit až na první evropskou Grand Prix ve Španělsku.

Zrcátka umístěná na aerodynamických dílech u bočnic za jízdy silně vibrují a omezují viditelnost, proto FIA přikázala je přesunout na kokpit. Týmy však namítly, že původní termín GP Číny nestihnou, proto dostaly odklad na Španělsko.

Zpětná zrcátka umístěná na aerodynamických elementech na bočnících mají týmy Ferrari, Red Bull Racing, BMW Sauber, Force India, HRT a Williams - ti všichni je budou muset změnit. Naopak McLaren, Mercedes GP, Toro Rosso, Renault, Lotus a Virgin mají už teď uchycení po stranách kokpitu.

Další článek: Pátek v Malajsii: Na čele jsou obvyklí podezřelí

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.