Plány Sauberu mě přesvědčily, abych podepsal, říká Ericsson

Švédský závodník prodloužil smlouvu s týmem na sezónu 2016.
Plány Sauberu mě přesvědčily, abych podepsal, říká Ericsson

Marcus Ericsson říká, že velké odhodlání a odvážné plány jej přesvědčily prodloužit svou smlouvu s týmen Sauber i na sezónu 2016.

„Hned po Silverstonu jsme si sedli, abychom vymysleli plán na zbytek roku a trochu si popovídali o autě na příští sezónu,“ řekl Švéd. „Vložili jsme poměrně velkou důvěru do vývoje pro konec letošního roku a to nás snad postaví do dobré pozice také pro příští rok.

Cítím, že se toho hodně děje ve vztahu k příštímu roku, takže proto jsem se velice snadno rozhodl zůstat tady ještě rok.“

Bývalý pilot Caterhamu dodal, že vývojové plány pro rok 2016 také z velké části závisí na tom, jaké finanční podmíky si tým dokáže vytvořit.

„Ještě nevím, ale bude to záležet na tom, kolik peněz budeme moci do vývoje investovat. Ještě to není rozhodnuté.“

Ericsson zahájil letošní sezónu úspěšně, během první tří závodů dvakrát bodoval. S příchodem evropské části sezóny se však jeho výsledky zhoršily a Švéd znovu bodoval až na Hungaroringu. Do Belgie však míří s optimismem.

„Pro Spa bychom měli očekávat poměrně velký posun ze strany motoru, pak pro Singapur budeme mít pár věcí na aerodynamice,“ prozradil. „Je docela těžké soudit, kolik nám to přinese, ale měl by to být další významný posun v časech na kolo.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Wolff: Naši jezdci už jsou na vzájemný souboj více zvyklí

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10