Plány na rok 2012? Zatím žádné, tvrdí Räikkönen

Mistr světa z roku 2007 ani téměř dva roky po svém odchodu neunikl neutuchajícím spekulacím a dotazům ohledně jeho možného comebacku do královny motorsportu.
Plány na rok 2012? Zatím žádné, tvrdí Räikkönen

Finský pilot zkouší druhým rokem štěstí v mistrovství světa v rally. Pro rozptýlení také nakoukl do zámořské závodní série NASCAR. Jaký bude mít program v příštím roce, podle svých slov zatím neví.

"Nevím. I když se na to zeptáte stovkou různých způsobů, bude má odpověď pořád stejná. A pokud to nevím já, nemůže to logicky vědět ani nikdo jiný," řekl Räikkönen, který v říjnu oslaví dvaatřicátiny.

Jako mistra světa pro sezonu 2011 tipuje svého kamaráda Sebastiana Vettela. Räikkönenova cesta za titulem byla zcela jiná než Vettelova letošní. Räikkönen tehdy v barvách Ferrari musel dotahovat velkou ztrátu, kterou zcela smazal až v posledním závodě. Naopak Vettel musí svou pozici bránit:

"Když se někdo utrhne na začátku sezony, dost často se pozice na jejím konci srovnávají. Vettel ale zřejmě ani nepotřebuje vyhrávat a přesto se udrží v čele."

Letošní pravidla, zavádějící DRS, se Räikkönenovi příliš nepozdávají a podobně jako například Jacques Villeneuve je považuje za umělé vytváření zábavy.

"Nemá to s pravým předjížděním pranic společného. Vše co děláte je to, že se přiblížíte k jezdci před vámi, zmáčknete tlačítko a bránící se jezdec je zcela bezmocný. Řekl bych, že to zavedli v dobré víře. Možná to vypadá dobře v televizi, ale pro piloty to moc dobré není," míní vítěz osmnácti velkých cen.

Diskuze (207) Další článek: Auto je lépe ovladatelné a snadno řídí na limitu, chválí jezdci McLarenu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00