Plán na modernizaci Silverstonu dostal zelenou

V nejbližších letech by se měl tamní areál rozrůst o řadu komplexů. Bude zde vystaven byznys park, hotely a mnoho doprovodných atrakcí pro návštěvníky.
Plán na modernizaci Silverstonu dostal zelenou

V letošním roce přibyla na Silverstonu nová budova, v níž jsou umístěny boxy a také zázemí pro novináře či VIP hosty. Na stavbu bylo vydáno 28 miliónu liber a ještě v průběhu sezony oznámilo vedení okruhu, že v budoucnu plánují další modernizaci. Tento týden byly odsouhlaseny plány na její uskutečnění.

"Jsme potěšeni s výsledkem a odsouhlasením této plánované žádosti (rekonstrukce okruhu) - toto je nejdůležitější iniciativa, které se Silverstone jakožto domov britského motorsportu chopil v celé jeho šedesátileté historii," řekl šéf okruhu Richard Phillips.

"Tyto plány nám pomohou udržet Silverstone na pozici předního globálního centra pro sport, volný čas, vzdělání a technologii a zachovat si pozici nejlepšího místa pro motorsport na světě," doplnil.

Představitelé Silverstonu měli v minulosti už několikrát nůž na krku. Bernie Ecclestone hrozil, že pokud nenechají okruh zmodernizovat, bude se Velká cena Velké Británie jezdit jinde. V jednu chvíli už to skutečně vypadalo, že se britská GP bude ze Silverstonu stěhovat. Ecclestone podepsal smlouvu s Donington Parkem od roku 2010 dále. Ten ale nezískal dostatek finančních prostředků nutných k jeho rekonstrukci. Po zdlouhavém jednání mezi Britským klubem závodních jezdců, který Silverstone vlastní, a Berniem Ecclestonem nakonec obě strany dospěly k dohodě a podepsaly kontrakt zaručující pořádání Velké ceny Velké Británie v příštích deseti letech s opcí na dalších sedm.

Další článek: Toro Rosso drsné na své bývalé jezdce? Spíše naopak

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10