Plán na modernizaci Silverstonu dostal zelenou

V nejbližších letech by se měl tamní areál rozrůst o řadu komplexů. Bude zde vystaven byznys park, hotely a mnoho doprovodných atrakcí pro návštěvníky.
Plán na modernizaci Silverstonu dostal zelenou

V letošním roce přibyla na Silverstonu nová budova, v níž jsou umístěny boxy a také zázemí pro novináře či VIP hosty. Na stavbu bylo vydáno 28 miliónu liber a ještě v průběhu sezony oznámilo vedení okruhu, že v budoucnu plánují další modernizaci. Tento týden byly odsouhlaseny plány na její uskutečnění.

"Jsme potěšeni s výsledkem a odsouhlasením této plánované žádosti (rekonstrukce okruhu) - toto je nejdůležitější iniciativa, které se Silverstone jakožto domov britského motorsportu chopil v celé jeho šedesátileté historii," řekl šéf okruhu Richard Phillips.

"Tyto plány nám pomohou udržet Silverstone na pozici předního globálního centra pro sport, volný čas, vzdělání a technologii a zachovat si pozici nejlepšího místa pro motorsport na světě," doplnil.

Představitelé Silverstonu měli v minulosti už několikrát nůž na krku. Bernie Ecclestone hrozil, že pokud nenechají okruh zmodernizovat, bude se Velká cena Velké Británie jezdit jinde. V jednu chvíli už to skutečně vypadalo, že se britská GP bude ze Silverstonu stěhovat. Ecclestone podepsal smlouvu s Donington Parkem od roku 2010 dále. Ten ale nezískal dostatek finančních prostředků nutných k jeho rekonstrukci. Po zdlouhavém jednání mezi Britským klubem závodních jezdců, který Silverstone vlastní, a Berniem Ecclestonem nakonec obě strany dospěly k dohodě a podepsaly kontrakt zaručující pořádání Velké ceny Velké Británie v příštích deseti letech s opcí na dalších sedm.

Další článek: Toro Rosso drsné na své bývalé jezdce? Spíše naopak