PKN Orlen zůstává i s Kubicou u Alfy Romeo

Polská petrochemická společnost PKN Orlen zůstává hlavním sponzorem Alfy Romeo.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
PKN Orlen zůstává i s Kubicou u Alfy Romeo | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

U Alfy Romeo se příští rok moc nezmění. Zůstávají oba jezdci, šéf týmu i hlavní sponzor a testovací pilot.

„Rád bych vás informoval, že Orlen zůstane pro příští sezónu hlavním sponzorem Alfy Romeo. Zůstaneme v Alfě,“ řekl prezident PKN ORLEN Daniel Obajtek, kterého cituje motorsportgp.pl.

„Investujeme do rozpoznatelnosti a budování této značky, protože se nám to jednoduše vyplatí. Pokud mluvíme o platbě za tento podnik, samotný reklamní ekvivalent činil 400 milionů zlotých (2,3 miliardy korun, pozn. redakce).“

Kubica zatím nemá jasno o své budoucnosti

Kubica zatím nemá jasno o své budoucnosti

„Robert, do kterého vkládáme naděje a který splňuje naše očekávání, je Poláky i v zahraničí velmi dobře přijímán. 70% našich respondentů spojuje Roberta Kubicu se společností ORLEN. Navzdory skutečnosti, že existuje pandemie, investice do sportu se vyplatí a ORLEN se nebude odchylovat od této cesty, protože to souvisí s obchodem, kterému se věnujeme. Děkuji, Roberte, za tuto spolupráci, která byla velmi plodná.“

Kubica se letos zúčastnil pěti pátečních tréninků i posezónních testů mladých jezdců. Vedle toho závodil v DTM, kde se mu ale moc nedařilo. Zatím není jasné, co bude dělat v příštím roce. V trénincích formule 1 ho ale zcela určitě uvidíme.

Další článek: INEOS kupuje část Mercedesu, Wolff zůstává šéfem týmu

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.