Pirelli zvažuje změnu barevného značení pneumatik

První Grand Prix sezóny byla velkou zkouškou pneumatik Pirelli. Zatímco směsi obstály, jejich značení se nezdá být optimální.
Pirelli zvažuje změnu barevného značení pneumatik

Před závodem v Austrálii představilo Pirelli barevné značení jednotlivých směsí pneumatik, psali jsme zde. Do Melbourne pak Italové přivezli měkkou a tvrdou směs, jež jsou označeny žlutou, respektive stříbrnou barvou.

"Na značení směsí se ještě podíváme," uvedl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro Auto Motor und Sport. "Žlutá značka byla podle mě bez problémů. Byla dobře vidět. Stříbrna byla na černých pneumatikách málo zřetelná. Ale jestli je tohle můj největší problém, jsem spokojený."

Pro italského výrobce pneumatik je nejdůležitější, že obě směsi pneumatik podaly v Albert Parku odpovídající výkon a vyvrátily předsezónní kritiku.

"Po zimních testech někteří lidé říkali, že budou čtyři nebo pět zastávek v boxech, což jsem vždy považoval za přehnané a zavádějící," připomněl Hembery. "Očekával jsem, že nejčastější bude v Austrálii strategie tří zastávek a že někdo by mohl absolvovat jen dvě, pokud by se mu dařilo. Ale nepředpokládal jsem jen jednu zastávku, která stačila Pérezovi, bylo to výjimečné. Ukazuje to, že jsme do tohoto sportu přinesli změnu. Překvapili jsme všechny i sami sebe."

Další článek: Raději žádný tým než HRT, lamentuje šéf španělské automobilové federace

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.